top of page

“Amatör sporu önemsiyor ve destekliyorum”


Kırklareli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 2023-2024 Kadir Gökçe Sezonu’nda; Kadir Gökçe 1. Amatör Ligi A Grubu ile B Grubu birincileri, kupalarını 18 Şubat Pazar günü, Federasyon Başkanı Hasan Başdemir ile Kadir Gökçe Vakfı Başkanı Av. Görkem Gökçe’nin elinden aldılar.  

Toplam 17 takımın mücadele verdiği Kadir Gökçe 1. Amatör Ligi A Grubu birincisi Kıyıköyspor olurken; B Grubu birincisi ise Büyükkarıştıran oldu. Takımlar bu sayede Süper Amatör Lige çıkma hakkı kazandılar.

Aynı ligde mücadele eden Karahıdırspor’un sponsoru da Kadir Gökçe Vakfı (KAGEV) olmuştu. 

Kadir Gökçe Vakfı Başkanı Av. Görkem Gökçe konu hakkında yaptığı açıklamada, “Sporun gelişmesi için amatör spor kulüplerinin mücadelesini önemsiyor ve destekliyorum. Kırklareli’ndeki sezona ve amatör liglere Kadir Gökçe Sezonu ismi verilmiş olması ailemizi hem gururlandırdı hem de duygulandırdı. Bu vesile ile şampiyonlarımızı ve ter döken sporcularımızı, teknik heyetleri ve yöneticilerimizi kutluyor; Türkiye Futbol Federasyonu ve Kırklareli Amatör Kulüpler Başkanlığımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

KADİR GÖKÇE KİMDİR?

1950 yılında Kırklareli’de doğdu. Aslen Mali Müşavir olan Kadir Gökçe, 1989-1999 Kırklareli Belediye Başkanı, Kırklarelispor Başkanı, SODEP Kurucu İl Başkanı, SHP Kurucu İl Başkanı olarak Kırlareli’ye birçok hizmeti bulunmuştur. 2019’da hayata gözlerini yuman Gökçe’nin rahmetli babası Halit Gökçe ise Kırklarelispor Kurucu Başkanı’dır.

AV. GÖRKEM GÖKÇE KİMDİR?

1981 Kırklareli doğumludur. Öğrenim hayatını Kadıköy Anadolu Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi, İstanbul Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi’nde sürdürmüştür. Halen İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisansüstü çalışmalarını sürdürmektedir. Yaklaşık yirmi yıllık hukuk kariyerine sahip olan Görkem Gökçe; Gökçe Avukatlık Ortaklığı’nın kurucusudur ve bilişim ve teknoloji hukuku alanında uzman kabul edilmektedir. Kadir Gökçe Vakfı ve Trakya Güneşi Platformu’nun kurucu başkanıdır.

63 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page