top of page

AK Parti Kırklareli’ni es geçti2024 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde AK Parti ve MHP, bazı illerde tek aday bazı illerde de kendi adayıyla yarışacak.

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleşen toplantıda alanın kararla Kırklareli’nde AK Parti aday çıkarmayacak.

Kırklareli'nde aday göstermeme kararı alan AK Parti, Cumhur İttifakı Ortağı Milliyetçi Hareket Partisi adayını destekleyecek. Resmi açıklamanın yapılmamasına rağmen, bu adayın da MHP’den Derya Bulut olması bekleniyor.

Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, konu hakkında yaptığı açıklamada,  “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile gerçekleşen toplantıda alınan karar neticesinde, 31 Mart 2024 Belediye Seçimlerinde Adalet Ve Kalkınma Partisi olarak Kırklareli'nde aday göstermeme kararı alıp, Cumhur İttifakı Ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi adayını destekleme kararı almış bulunmaktayız. Alınan kararların Kırklareli'mize ve Cumhur İttifakımıza hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

İŞ BİRLİĞİ YAPILACAK İLLER AÇIKLANDI

AK Parti ve MHP’nin içerisinde yer aldığı Cumhur İttifakı’nın işbirliği yapacağı iller de açıklandı.

AK Parti İstanbul'da Silivri, Avcılar, Küçükçekmece ve Beşiktaş'ta aday çıkarmayarak MHP'nin adayına destek verecek. Ankara'nın ilçeleri için de benzer bir strateji uygulayan iki partinin kurmayları; Etimesgut, Polatlı, Gölbaşı, Ayaş ve Kalecik'te seçime MHP'nin adayıyla girmeye karar verdi.

MHP'NİN AK PARTİ'Yİ DESTEKLEYECEĞİ İLLER

MHP’nin AK Parti’nin adayını destekleyeceği iller Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çanakkale, Çorum, Edirne, Giresun, Hakkari, Iğdır, Kırşehir, Muş, Rize, Siirt, Sinop, Şırnak, Tunceli, Yalova ve Zonguldak olarak açıklandı.

AK PARTİ'NİN MHP'Yİ DESTEKLEYECEĞİ İLLER

AK Parti ise 5 ilde MHP’nin adayını destekleyecek. Bu iller Erzincan, Bartın, Kars, Kırklareli ve Osmaniye olarak belirlendi.

PARTİLERİN KENDİ ADAYLARIYLA YARIŞACAĞI İLLER

AK Parti ve MHP, 22 ilde ise kendi adaylarıyla seçime dahil olacak. Bu iller Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Bayburt, Bolu, Çankırı, Düzce, Elazığ, Gümüşhane, Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kilis, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Tokat, Uşak ve Yozgat olarak belirlendi.

319 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page