top of page

Ahmetbey’e AK Parti’den 3 aday adayı

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi Ahmetbey beldesi için AK Parti’den 3 isim müracaatlarını yaparak aday adaylıklarını açıkladı.


AK Parti Lüleburgaz İlçe Binasında Cuma akşamı Ahmetbey Beldesi için 3 aday adaylığı açıklaması ve tanıtımı yapıldı.


İlçe binasına gelen Aykut Yeşiltepe, İbrahim Tuna ve Fatma Çeken sırasıyla partililere kendini tanıtarak aday adaylıklarını duyurdular.

Açılış konuşmasını İlçe Başkanı Abdussamed Kayalı yaparken, “Ahmetbey için, Ahmetbey’imizin derdi ile dertlenen nitelikli insanların böyle aday adayı olmasından memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Tüm aday adaylarını medeni cesaretlerinden ötürü tebrik eden Kayalı, başarılar diledi.

“MAHALLEYE DOĞRU GİDEN BİR AHMETBEY VAR”

Aday adaylarından ilk açıklama yapan Aykut Yeşiltepe oldu.

1966 Ordu doğumlu olan Yeşiltepe, 25 yıldır Ahmetbey’de ikamet ettiğini belirtti.

Kendisini tanıtan Yeşiltepe, Trakya Üniversitesi’ni 1988 yılında 1.’lik ile bitirdiğini söyledi.

Sonrasında ekonomi alanında yüksek lisans yapıp, ardından maliyede hesap uzmanlığını görevinde bulunduğunu kaydeden Yeşiltepe, sonrasında Koç Holding’de 22 yıl boyunca üst düzey yönetici olarak görev yaptığını dile getirdi.

Aykut Yeşiltepe açıklamasında; “Bu süreçlerde hükümet yetkilileri ile Başbakan ile Cumhurbaşkanı ile dirsek temaslı çalıştık. Eskiden 2547 sayılı kanun ile partilere üye olma şansımız yoktu. Ben Cumhurbaşkanını ile 1994’ten beri tanıyorum. Bitişik komşumuz beyefendinin ablasıydı ve uzun yıllar il ilçe başkanlığı ve farklı görevlerde görev aldık. Üyelik yolu açıldıktan sonra resmi üye olduk. 2012’de Mehmet Müezzinoğlu’nun talimatıyla İstanbul’dan Kırklareli’ne İl Başkan Yardımcısı olarak genel kurulda kongrede seçildik. 6 tane seçim geçirdik. En son Alper başkan ile birlikte Ankara’ya il başkan adayı olarak gittik. Alper başkan oldu görevim sonlanmış oldu.” dedi.

“AHMETBEY SON DÖNEMLERDE YANLIŞ YÖNETİMLER İLE BİRLİKTE DEĞERİNİ KAYBETTİ”

Sözlerinin devamında adaylık sürecinden bahseden Yeşiltepe; “ Orada yaşıyoruz, bir akaryakıt istasyonu ve birkaç işletmem var. Ahmetbey gördüğüm süreçte son dönemlerde yanlış yönetimler ile birlikte değerini kaybetti. 6 bin nüfuslu Ahmetbey bugün 3 bin 250’ye indi. Bizde Ahmetbeyli bir fert olarak bu işe gönül koyduk. Geçen dönem de çıkacaktım ama arkadaşlar başka aday ile yürüyeceklerini belirttiği için o dönem hayırlı olsun dedik o günden beri hazırlanıyoruz. 6 tane çok güzel proje yaptık. Diğer adayları da zan altında bırakmamak adına özet geçelim. Ahmetbey’de ekonomi, kültürel ve sportif faaliyetler ve kaybettiği göçü geri getirmek amaçlı projeler.

3 projemiz bakanlık onayı, bakanların kendisiyle dahi görüşme sağladık. Allah’ın izniyle bu iş bende kalırsa sayın bakanlarımız ilçe başkanımızın da oluruyla Ahmetbey’de yapacakları gezi ile kendi projelerini anlatacaklardır.

Ahmeybey köftesi ile meşhur bir yer, canlı hayvan alım, satım kesim ve depolama alanı yaptık bakanlığa da onaylattık.


Spor bakanımız ile görüştük. Ahmetbey’in 10 yıldır özlenen top sahası gelecek. Bunun yanında Orhan Çıkrıkçı’nın ismini stada vereceğiz.

Son olarak göç projesi ile ilgili Esenler belediye başkanımız ile birlikte KİPTAŞ projesi ile Ahmetbey’de TOKİ gibi ama belediyenin yapacağı konutları yapacağız.

Burada bir şartımız var Ahmetbey’de oturuyor olma zorunluluğu. Ahmetbey’de ikamet edenler başvurabilecek ve hak sahibi olduktan sonra da 10 yıl boyunca Ahmetbey’den taşınamayacak ve dairesini satamayacak. Sebebi şu ki nüfusu arttırmaya çalışıyoruz. Maalesef şu anki belediye başkanları bunu görmüyor ama her bin nüfus için iller bankası ilgili belediyeye yılda 5 milyon lira veriyor. Bunu görmüyorlar. Yanlış şeylerle uğraşılıyor daha önemli öncelikli konular var.

Sahada söylediğim şey AK Parti veya bana oy vermiş olmayacaksınız. Geleceğimize oy vereceksiniz diyorum. Mahalleye doğru giden bir Ahmetbey var buna dur demek için aday çıktım.” dedi.

Son olarak bir söz veren Yeşiltepe;” Recep Tayyip Erdoğan’ın Lüleburgaz’a gelişi Mart olarak gözüküyor. Eğer gelirse helikopteri Ahmetbey’e indirteceğim size söz veriyorum. Geldiğinde inşallah Ahmetbey’deki yol sorunu da ortadan kalkacak.” şeklinde konuştu.


İBRAHİM TUNA İKİNCİ KEZ ADAY ADAYI

İkinci adaylığını açıklayan kişi olan İbrahim Tuna oldu. İbrahim Tuna, Ahmetbey’de doğup büyürken, önceki dönemde de aday adaylık süreci yaşadı.

İş hayatına Trakya Birlikte Müfettiş olarak başlayıp son olarak teftiş kurulu başkanlığı görevinden emekli oldu. Daha sonra TARİŞ’te genel müdür yardımcısı olarak görev aldı.

İbrahim Tuna yaptığı açıklamada; “Bu dönem yine Ahmetbeylilerden de talep oluştu. Ben de daha önce de istediğim gibi doğup büyüdüğüm kasabada 1 dönem de olsa hizmet etmek istiyorum. Bugün kısmetse adaylık başvurumuzu yapıyoruz.

Kariyer olarak Türkiye’nin en büyük 2 birliğinde üst düzey yöneticilik yaptım uzun yıllar. Artık bitti ve bir dönem de olsa doğduğum kasabada hizmet etmek istiyoruz, niyetlendik. Bazı arkadaşlar Ahmetbey belediye başkanlığını ufak görüyor ama ben bu hizmeti yapabilirsem memnun olacağım.

Başvuru bugün yapılacak sonrası ne olur bilemem karar verici organların kararları sonucunda yola koyulacağız inşallah” diye konuştu.

Vaatler konusunda açıklama yapmak için henüz erken olduğuna değinen Tuna, proje detaylarına girmeden “Talepler Ahmetbey’e stat yapılması konusunda yoğun mesela. Bunun dışında daha fazla para girmesi için Ahmetbey’e esnafın kazanması için sosyal projelerimiz de mevcut. Bunların somut halde açıklanması için adaylıkların kesinleşmesi lazım tabii ki” dedi.

“HEM ADIMIZI HEM GÖNLÜMÜZÜ ORTAYA KOYDUK”

Aday adaylığını son açıklayan isim Fatma Çeken oldu. 1986 doğumlu olan Fatma çeken Lüleburgaz’da doğdu. Ortaokula kadar Ahmetbey’de okudu. Lise eğitimimi Lüleburgaz Anadolu Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini Isparta’da Ekonomi okuyarak tamamladı ve ekonomi alanında master yaptı.

Ahmetbey için hem adını hem de gönlünü ortaya koyduğunu söyleyen Çeken şöyle konuştu: “Masterımı yaparken Isparta’da Türkiye’nin ilk bin sanayi kuruluşundan birinde Şevket Demirel’e ait şirkette hem genel müdür yardımcılığı hem imza yetkili finans uzmanlığı görevini yürüttüm.

Sonrasında Antalya’da Cengiz Limak Kolin’de hem dağıtım hem perakende tarafında bulundum. Genel müdürlükte ve şubede farklı kademelerde görev aldım. En son Muratpaşa Şube Müdürlüğü teklif edildi ama ailemin hasreti ile memleketime geri geldim. Lüleburgaz’da finansçı olarak bir hukuk bürosuna yardımca oluyorum.

Ahmetbey belediyesi için, aday adaylığı için hem adımızı hem gönlümüzü ortaya koyduk. Doğup büyüdüğüm yerlere faydalı olmak istiyorum. Mevcuttaki eksikleri görüyor ve biliyorum. Birçok şey yapılabilir, çok şey var yapılacak bunu da biliyorum.

Mesela kadın istihdamı ve çocukların eğitimine destek verilmesi çok önemli.

Projelerimiz ve detayları için şu anda konuşmak için erken. Adaylık süreci gerçekleşirse o zaman detaylıca sizlerle paylaşıp fikir alışverişleri yapacağız zaten.”

1.042 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page