top of page

Adaylıktan çekildi

“Önseçime katılmayacağım”

Yerel seçimler için CHP'den aday adayı olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, sosyal medya hesabından adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Sosyal medyadan yaptığı duyuru ile adaylıktan çekildiğini açıklayan Gürkan, önseçim yapılması konusunda da Genel Başkan Özgür Özel ile görüştüğünü aktardı.

Gürkan, sosyal medyada konuyla ilgili yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: 

“Partimizin 20 yıldır kesintisiz kazandığı Edirne Belediye Başkanlığını önümüzdeki dönemde de sürdürmesi amacıyla, ilk günden bu yana adayın önseçimle belirlenmesi konusunu her platformda savundum. Cumhuriyetin ve laikliğin yıkılmaz kalesi Edirne'de, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu CHP'nin tüm üyelerinin ve Edirnelilerin de aynı düşüncede olduğunu biliyorum. Aynı düşüncelerimi Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel ile de paylaşarak adayımızın ön seçimle belirlenmesi ve ön seçime katılmayacağımı, örgütün belirlediği adayın kazanması için sonuna kadar çalışacağımızı ve Edirne'yi tekrar kazanacağımızı kendilerine ilettim. Kendileri de bu önerime çok olumlu yaklaşarak Edirne’miz de adayımızın önseçimle belirlenmesinin en doğru karar olduğunu belirttiler. Önseçimin Edirne’mize, aday adaylarımıza ve CHP`mize başarılar getireceği inancıyla sevgi ve saygılar sunuyorum."

81 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page