top of page

3 Atatürk Anıtı törenle açıldı


İstanbul Büyükçekmece Belediyesi tarafından, İğneada ile Pınarhisar’ın Osmancık ve İslambeyli köylerine Atatürk Anıtı yaptırıldı. Açılış törenleri coşku içinde bölge halkının yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.


Büyükçekmece Belediyesi'nce 10 Kasım Atatürk'ü Anma Haftası kapsamında İğneada Beldesi ve Pınarhisar’ın Osmancık ile İslambeyli köylerine kazandırılan 3 Atatürk Anıtı törenle açıldı.

İğneada’da belediye binası önüne, Osmancık ve İslambeyli’de ise belde meydanlarına yaptırılan Atatürk Anıt’larının açılış törenine bölge halkının ilgisi yoğun oldu.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, İğneada Belediye Başkanı Tahir Işık, Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Ertuğrul Çamlıca, Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, siyasi partilerin temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşların katılımıyla İğneada, Osmancıklı ve İslambeyli belde meydanlarında tören yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk Anıt'ları büyük bir coşku içinde açıldı.

“BİZİM İÇİN ŞEREFTİR DEDİK”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, İğneada’da yapılan açılışta şunları söyledi: “İğneada'yı ziyaretimizde Tahir Işık Başkanım ile Cumhuriyet Meydanı'nda gezerken Atatürk heykeli ile kaidenin birbirine uyumlu olmadığını ve Atatürk'e çok benzemediğini gördük. Kendisi de ifade etti. Ondan sonra da anıtın değiştirilmesi konusunda karar verdik. Büyükçekmece Belediyesi olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün güzel bir heykelini bu meydana diktik. Bizim için şereftir dedik. Birlikte açılışını yaptık. Ata'mız bizim için o kadar büyük hizmetler yaptı ki bizim de eğer

Ata'mızın fikirlerini yaşatma, onun ışığında yürüme görevimizse aynı zamanda onun da yüzünün yeni genç nesiller tarafından unutulmaması için heykellerini dikme gibi bir milli görevimiz var. Onu yerine getirdik. Son derece mutluyum. Çok teşekkür ediyorum Tahir Başkanıma. O bu fırsatı vermeseydi olmayacaktı."

39 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page