top of page

23 mahalleye 104 davulcu!

 “Korsan davulculara dikkat”

Lüleburgaz’da Ramazan ayı dolayısıyla 23 mahallede toplam 104 davulcu görev alacak. Lüleburgaz Müzisyenler Roman Halk Dansları Kültür Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Gürler, davulcuların saat 03:00’dan davul çalmaya başlayamayacağını, olması durumunda kendilerine, muhtarlara, 112 ekiplerine haber verilmesini istedi. 

Lüleburgaz’da Ramazan ayı dolayısıyla 23 mahallede toplam 104 davulcu görev alacak.

Lüleburgaz Müzisyenler Roman Halk Dansları Kültür Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Gürler, Ramazan ayı boyunca davulcuların saat 03:00’dan önce davul çalmayacaklarını ve olursa kendilerine, muhtarlara yada 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirmelerini istedi.

Gürler, vatandaşları sahte davulculara karşı uyararak yaka kartlarını kontrol etmelerini istedi.

“BİZ, 11 AY BOYUNCA BEKLEYİP 1 AY EMEK SARF EDİYORUZ”

Davulcuların emek sarf ettiğini belirten Gürler; “Öncelikle bu yıl da Ramazan ayına ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Davulcularımız 03:00’da çalmaya başlayacak. Bununla ilgili olarak mahalle muhtarlarımızdan da destek bekliyoruz. 03:00’dan önce davul çalmaya başlayan kişileri, derneğimize, muhtarlara bildirilerse bizde gerekli işlemi yapacağız. Davulcularımız bahşişe çıktığı zaman, bahşiş konusunda vatandaşlarımızın hoş görülü olmalarını bekliyoruz. Ramazan davulcularına güvensinler ve kapılarını açsınlar. Biz 11 ay boyunca bekleyip 1 ay emek sarf ediyoruz. Bundan dolayı da emeğimizin karşılığını almak istiyoruz. Hoş görü ve nezaket içerisinde güzel bir Ramazan geçirmeyi diliyoruz” dedi.

KORSAN DAVULCUYA DİKKAT!

Ramazan ayında ortaya çıkan korsan davulcular hakkında konuşan Gürler; “Vatandaşlarımızın davulcuların yaka kartlarına bakmalarını istiyoruz. Yaka kartlarını kontrol etmeden davulculara bahşiş vermeyin. Çünkü korsan davulcular gelebilir ve sizi rahatsız edebilirler, bilmeyen vatandaşlarımızda bizim hakkımız olan bahşişimizi onlara verebilir. Korsan davulcu olması durumunda 112 ekiplerine de bildirebilirsiniz. Kartlarımızın ön kısmında davulcu arkadaşın fotoğrafı, adı ve soyadı, kimlik numarası ve görev bölgesi bulunurken arka kısmında derneğimizin kaşesi ve mührü bulunmaktadır. Geçen yıl bazı mahallelerimizde bu sıkıntıları yaşadık.  Bu sene vatandaşlarımızın duyarlı olup yaka kartlarını kontrol ederek bahşişlerini verirseler bizi de memnun ederler. Tüm İslam alemine ve Lüleburgaz halkına hayırlı Ramazanlar diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

343 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page