top of page

2 kupa da Antalya'dan geldiHaber Merkezi

Lüleburgazlı maraton sporcuları Ümit Er ve Emrullah Demirel, Antalya'da bu yıl 19'uncu kez start alan Runtalya Uluslararası Antalya Maratonu'ndan kupayla döndü.

47 ülkeden 1600'ü yabancı olmak üzere yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Etkinlikte, 42, 21, 10 ve 5 kilometrelik parkurlar koşuldu.

Lüleburgazlı maraton sporcularından Ümit Er, alışkın olmadığı Antalya sıcağına rağmen rahat bir yarışma çıkardı ve 2 dakika farkla ipi göğüsleyen isim oldu.

Tecrübeli maratoncu Emrullah Demirel ise bu büyük organizasyonda güçlü rakipleri arasından üçüncülük kürsüsünde yer almayı başaran isim oldu. Böylece o da yaş grubunun en iyilerinden olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Maratona katılan bir diğer isim olan Reyhan Demirel ise yaş grubunda katılan yabancı sporcuların çokluğu nedeniyle 6. oldu.

Reyhan Demirel maraton ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Biz iyi bir ekibiz ve bölgemizi en güzel şekilde başarı ile temsil ediyoruz. Ben şahsen bu yarışmada sıcaktan çok etkilendim. Çünkü biz hiç sıcakta idman yapamadık. Bundan sonra buna göre hazırlık yapacağız ve daha iyi sonuçlar gelecek. Bu şampiyonada büyük başarı elde eden mesai arkadaşım Ümit Er'i ve Emrullah Demirel’i tebrik ediyorum.” dedi.

77 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page