top of page

18 adayla devam!

YSK, tarafından 31 Mart Yerel seçimleri dolayısıyla kesin aday listeleri yayımlandı. Açıklanan listede daha önce geçici aday listesinde bulunan 18 isimin kesin aday listesinde yer aldığı görüldü.


Yüksek Seçim Kurulu’nun yerel seçim takvimi işlemeye devam ediyor.

Takvim dolayısıyla 3 Mart tarihinde seçime girecek adayların kesin listeleri yayınlandı.

Buna göre açıklanan listede daha önce geçici aday listesinde yer alan 18 belediye başkan adayının, değişiklik olmadan kesin aday listesinde yer aldığı görüldü.

Lüleburgaz İlçe Seçim Kurulu’ndan alınan bilgilere göre yapılacak yerel seçimlerde Lüleburgaz Belediye Başkanlığı için 15’i partili, 3’ü bağımsız aday olmak üzere toplam 18 adayın olduğu görüldü.

İlçe Seçim Kurulu’ndan alınan bilgilere göre Lüleburgaz Belediye Başkan Adayları şu şekilde sıralandı; AK Parti’den Murat Mahir Altan, İYİ Parti’den Ahmet Etem Oruç, Büyük Birlik Partisi’nden Seyfi Güler, Memleket Partisi’nden İdil Özkan, Demokratik Sol Partisi’nden Asiye Ceren Duran, Yeniden Refah Partisi’nden Hamit Hamitoğlu, Zafer Partisi’nden Neşe Dilaver, Halkın Kurtuluş Partisi’nden Zeliha Kıran Erdem, Bağımsız Türkiye Partisi’nden Özgür Terzioğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Murat Gerenli, Hür Dava Partisi’nden Selami  Akkılıç, Millet Partisi’nden Hacer Çevik, Milliyetçi Hareket Partisi’nden İbrahim Yılmazer, Demokrasi ve Atılım Partisi’nden Serhat Özer Paksoy, Saadet Partisi’nden Ahmet Bilgin.

Bağımsız adaylar ise; Serap Ürün, Emin Halebak ve Özgür Kahya.

MECLİS ADAYLARI

İlçe Seçim Kurulu’ndan alınan bilgilere göre belediye meclis adaylarının da kesin aday listesi yayınlandı.

AK Parti belediye meclisi üyeliği kesin aday listesi sırasıyla: Sedat Demir, Celalattin Türkoğlu, Namigar Esra Akkuş, Cafer Yıldız, Sedat Kum, Ersan İnan, Oğuzcan Kasap, Hasan Kılıç, Ahmet Tenekeci, Nihal Kartal, Rasim Arda, Hamde Yavuz, Feryat Korkan, Raşit Hayri Savaş, Yasemin Şen Dülger, Nurtaç Saraçoğlu, Azize Yılmaz, Yusuf Kaan Gündüz, Busenur Süngü, Kaniye Çekiç, Hatice Yörük, Kamil Onur Yücel, Şahin Metiner, Rafet Beydağ, Tolga Çırak, Zeynel Korhan, Duygu Önal, Nesrin Arslan.

Kontenjan da ise; Zeynep Akay, Tanzer Koç, İbrahim Bölükbaşı.

İYİ Parti belediye meclis üyeliği kesin aday listesi sırasıyla; Mehmet İkizler, Berkay Öztürk, Onur Daloğlu, Ali Pelvan, Serdar Örs, Cihan Akuç, Derya Didem Bayram, Yusuf Güvenir, Reyhan Altay, Mehmet Ferruh Perdar, Deniz Bıyıklı, Yusuf Tetik, Metin Ada, Ahmet Yavuz Çağlar, Ceren Nur Erdokur, Yalçın Kenar, Nuriye Altıok, Adnan Kaplan, Emir Erdokur, Kamuran Özdoğan, Sinem Mutlu, Volkan Kıllıoğlu, Nilüfer Batum, Beyhan Altay, Ufuk Kırım, Mümin Cırlak, Güney Uluçay, Barışcan Büyükoğlu.

Kontenjan da ise; Armağan Ayyıldız, Diyar Bayram, Kadir Tunç Polat.

Büyük Birlik Partisi (BBP) belediye meclis üyeliği kesin aday listesi sırasıyla; Ahmet Beyazgül ve Günay Yıldız,

Memleket Partisi belediye meclis üyeliği kesin aday listesi sırasıyla; Enis Öncül, Kerem Kayacan, Gülay Bülbül, Deniz Avcu Topaloğulları.

Demokratik Sol Parti (DSP); Ahmet Tekke.

Yeniden Refah Partisi (YRP) belediye meclis üyeliği kesin aday listesi sırasıyla; Mehmet Erdem, Ahmet Samet Özkan.

Türkiye Komünist Parti (TKP) belediye meclis üyeliği kesin aday listesi sırasıyla; Hasan Koçak, Tuğçe Akbulut ve Utku Süzen.

Zafer Partisi belediye meclis üyeliği kesin aday listesi sırasıyla; Fikret Budak, Salih Özçelik, Samet Solak.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) belediye meclis üyeliği kesin aday listesi sırasıyla; ; Anıl Sarpdere, Feray Erdoğan, Hakan Yakar, Zekiye Arslantaş, Berkan Bayrak, Elif Kazan, Ferit Okumuş, Kaan Ercan, Emrah Dinçer, Taner Dikbayır, Sinan Kılıç, Sezer Hergüner, Taha Kaşka, Necdet Önal, Onur Bütün, Hakan Tüten.

CHP

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) belediye meclis üyeliği kesin aday listesi sırasıyla; Derya Aktan, Umut Kurt, Görkem Şişko, Tamer Ermut, Fikri Şentürk, Gönül Çelik, Hamiyet Gülaçar, İsmet Karabayır, Emrah Arslan, Furkan Çolak, Ahmet Eren Gürtekin, Ayça Cebelli, Recep Ay, Atakan Kozar, Halis Kutlu, Metin Özkan, Eylül Çoğu, Başak Özkul, Nurgül Erbaş, İsa Akbıyık, Münevver Bilgen, Ali Deroğlu, Ali Aydemir, Nefise Nur Sakallı, Tunahan Çetin, Mustafa Kemal Özbek, Göksel Akkoç, Erdem Uğurlu.

Kontenjan da ise;  Aytül Çiloğlu, Kemal Pektaş, Veli Öner.

Hür Dava Partisi (HÜDAPAR); Abdulgafur Coşkun.

MHP

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ) belediye meclis üyeliği kesin aday listesi sırasıyla; Murat Çengel, Mustafa Alkız, Akın Çetinbaş, Hasan Boyacıoğlu, İsmail Tahiroğlu, Erdem Ertunç Erdil, Muhittin Bilgiç, Levent Sevinç, Engin Tezeren, Bedri Çalışkan, Ufuk Altınorak, Sevda Malkoç, Kevser Dostagüler, Cavit Bozan, Habil Turan, Mehmet Zafer Çorbacı, Savaş Durmuş, Yakup Tatar, Utku Ardagül, Murat Duran.

Kotenjan da ise;  Ali Özcan, İbrahim Bülbül, Mesut Çetin.

Türkiye İşçi Partisi (TİP); Kadir Öztürk.

Demokrasi ve Atılım Partisi belediye meclis üyeliği kesin aday listesi sırasıyla; ; Abdulkadir Aydınlı, Gürsen Ergül, Erhan Topuz, Ali Aktürk, Sezai Akbaş, Gökhan Ay, Serap Mendeşoğlu, Barış Akçay.

Kontenjan da ise; İlker Özel, Cumhur Köksal, Ayşin Kuloğlu.

Saadet Partisi belediye meclis üyeliği kesin aday listesi sırasıyla; Mehmet Çetin, Ramazan Arık.

Bağımsız Adaylar; Bahri Berberoğulları ve Koray Sevim.

İL GENEL ADAYLARI

AK Parti il genel meclis üyeliği seçimi kesin aday listesi sırasıyla; Recep Çotuk, Nigar Gülsün, Ahmet Kantarcı, Serkan Uysal, Arzu Elalmış, Ahmet Lofça.

İyi Parti il genel meclis üyeliği seçimi kesin aday listesi sırasıyla; Oktay Mutlu, Oğuz Pehlivan, Vehbi Ufuk Çelik, Sezen Batum, Adil Özdemir, Ferdi Vatansever.

SOL Parti; Ruşit Mırsal.

Büyük Birlik Partisi (BBP); Sevcan Sarı.

Memleket Partisi; Nursen Topaloğulları.

Demokratik Sol Parti (DSP); Gürkan Erden.

Yeniden Refah Partisi (YRP); Nuray Hamitoğlu.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi; Fatma Güçlü.

Zafer Partisi; Yaşar Sarı.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP); Tanzer Aydın.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP); Saygun Ersin, Emin Sertkaya, Yeşim Girgin, Nilüfer Erol, Oktay Benli, Binnur Dinç.

Emek Partisi; Erdal Tektaş.

Hür Dava Partisi; Emre Çevrim.

Demokrat Parti; Bahar Açıl Bayram, Halil Alkan, Esman Kocaköse.

Millet Partisi; İbrahim Fevzi Duman.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP); ; Recep Özkan, Recep Karaman, Denizer Özel, Hasan Kaan Derya, Tarık Kaçar, Musa Bakal.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Mahir Bahadır.

Saadet Partisi; Kenan Apaydın.

Vatan Partisi; Selda Kılıç.

Bağımsız Aday; Uğurcan Karaoğlu.

 

 

 

 

 

 

 

 

299 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page