top of page

120 araca ceza!

Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekiplerince yapılan denetimlerde  motosiklet ve otomobil sürücülerinin de olduğu toplam 120 araca cezai işlem uygulandı. Denetimlerde 215 aracın da kontrol edildiği belirtildi.
Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekiplerince yapılan denetimlerde motosiklet ve otomobil sürücülerinin de olduğu toplam 120 araca cezai işlem uygulandı.

Ekipler, geçtiğimiz hafta iki gün arka arkaya kazaların yoğun olduğu kavşak, cadde ve sokaklarda motosiklet ve diğer araç sürücülerine yönelik denetim yaptı.

Yapılan denetimlerde 215 araç kontrol edildi.

Denetimlerde; 47 motosiklet sürücüsüne kask takmamaktan, 15 sürücüye emniyet kemeri kullanmamaktan, 15 sürücüye hız ihlali yapmaktan, 5 sürücüye hatalı şerit değiştirmek ve trafiğin güvenliği tehlikeye düşürmekten, 5 sürücüye ehliyetsiz araç kullanmaktan,5 sürücüye alkollü araç kullanmaktan, 4 sürücüye yetersiz ehliyetle araç kullanmaktan, 4 sürücüye trafik işaretlerine ve levhalarına uymamaktan, 3 sürücüye “DUR” ikazına uymamaktan, 3 sürücüye seyir halinde telefon kullanmaktan, 3 sürücüye muayenesiz araç kullanmaktan, 3 sürücüye muayenesiz araç kullanmaktan, 3 sürücüye yayaya yol vermemekten, 3 sürücüye kırmızı ışık ihlali yapmaktan, 1 sürücüye kırmızı ışık ihlali yapmaktan, 4 sürücüye de diğer ihlallerden cezai işlem uygulandı.

217 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page