top of page

Şike lekesinin takipçisi olacaklar


Geçtiğimiz hafta yaşanan şike soruşturmasında adı geçen Ahmetbey Güvenspor Kulübü, yaşanan süreçte kulüp olarak mağduriyet yaşanması dolayısıyla, davaya müdahil olmak için Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe verdi.

Ahmetbey Güvenspor adına Avukat Devrim Gündüz konu hakkında açıklamada bulunurken, “Mağdur sıfatı ile bile olsa geçmişi başarılarla dolu, herkesin gıpta ile baktığı kulübün adının faillerin ismi ile yan yana geçmesi kulübü derinden yaralamıştır” ifadelerine yer verdi.

Gündüz tarafından yapılan basın açıklamasında; “Kamuoyunda şike davası olarak bilinen soruşturmada gerek yerel basında gerek ulusal basında kulübümüz Ahmetbey Güvenspor‘un adı o dönem futbolcusu ( kaleci) olan şahsın soruşturma kapsamında şüpheli olması sebebi ile geçmektedir.

Kamuoyuna yansıyan ve şüphelilerin soruşturma kapsamında verdikleri ifadelerle, yapılacak olan şikeden zarar görecek olanın kulübümüz olacağı aşikardır. Görüşmelerin tamamı kulübümüze oynanacak maçı kaybettirmek üzere olduğu açıktır.

Mağdur sıfatı ile bile olsa geçmişi başarılarla dolu, herkesin gıpta ile baktığı kulübümüzün adının basında faillerin ismi ile yan yana geçmesi bizi derinden yaralamıştır.

Şike kapsamında yürütülen soruşturmada faillerin spora karıştırdıkları şike lekesinin takipçisi olmak ve kulübümüzün bu olaydan doğrudan zarar gören olması sebebi ile soruşturmaya mağdur sıfatı ile müdahil olmak istediğimize ilişkin dilekçemizi Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcılığına sunduk. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.” denildi.

134 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page