top of page

Şehitleri unutmadı!


Haber Merkezi

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (Kırklareli TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık “14-20 Nisan Şehitler Haftası” dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ilık mesajında, “Ülkemizi kanları ve canları pahasına koruyan Şehitlerimize minnet borcumuz ömür boyu ödenmez” ifadelerini kullanırken şunları kaydetti:

“Aziz Milletimiz tarih boyunca şehadet şerbeti içerek sayısız Kahramanlık Destanı yazmış, hür ve bağımsız yaşama kararlılığını tarih boyunca en zor şartlarda dahi ortaya koymuş, vatanseverliğiyle gurur duyduğumuz zaferlere imza atmıştır. Bu kahramanlıkların en müstesna kanıtı ise Aziz Şehitlerimizdir. Kutsal vatan toprakları için seve seve canını veren Aziz Şehitlerimiz, ulusal bütünlüğümüzün en önemli göstergesidir. Kurtuluş Savaşı’nda Kahraman Askerlerimizin kendisinden sayı ve teçhizat bakımından kat ve kat güçlü düşmana karşı verdiği onurlu mücadeleye tarih şahittir. Ülkemizi kanları ve canları pahasına koruyan; onurumuzu, bağımsızlığımızı tehdit eden, birlik ve bütünlüğümüze kasteden her türlü kalkışmaya karşı çıkıp bu uğurda canını feda eden tüm Şehitlerimize minnet borcumuz ömür boyu ödenmez. Şehitlerimize sahip çıkmak ve onları anmak en kutsi görevlerimiz arasındadır. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı ve bayrağı için Şehit olarak bugün bizlerin bağımsız bir ülkede yaşamamızı sağlayan tüm Şehitlerimizi minnetle anıyor, Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum.”

8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page