top of page

Şampiyonu ağırladı

Altın hediye etti

Sırbistan’da düzenlenen U17 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda kadınlar 49 kilogramda Avrupa Şampiyonu olan Nil Aktaş, Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce tarafından makamında ağırlandı.Güreşte Avrupa Şampiyonu olan Milli Sporcu Nil Aktaş, Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce tarafından ağırlandı.

Aktaş, 24-30 Haziran tarihlerinde Sırbistan’da düzenlenen U17 Avrupa Şampiyonası’nda kadınlar 49 kilogramda Macar rakibi Szonja Nemeth’i 4-0 yenerek Avrupa Şampiyonu olmuştu.

Şampiyona dönüşü ilk olarak Turgutbey köyünde yakınları tarafından karşılanan Aktaş, daha sonra Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce tarafından makamda ağırlandı.

Lüleburgaz Kaymakamlığı’nda gerçekleşen ziyarette Kaymakam Yüce, Aktaş’ı başarısından dolayı tebrik ederek, ülkemiz adına çok büyük gurur duyduklarını ve başarılarının devamını dilediklerini belirtti.

Her zaman sporcuların ve gençlerin yanlarında olduklarını kaydeden Yüce, Aktaş’ı altın ile ödüllendirirken, ayrıca spor malzemeleri hediye etti.

Şampiyon Sporcu Nil Aktaş’ta ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, adım adım hayallerine ulaşmak için çaba sarf ettiğini belirtti.

Protokol üyeleri de Aktaş’ı tek tek tebrik ederek zaferini kutladı.

104 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page