top of page

Çocukların bayramını kutladı!

Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm çocukların ve Lüleburgazlıların bayramını kutladı. Kaymakam Yüce mesajında; “Sevgili çocuklar, değerli Lüleburgaz halkı; bu kutlu günümüzü en kalbi duygularımla kutluyor, sağlık, mutluluk, birlik ve beraberlik içerisinde nice 23 Nisan’lara ulaşmanızı diliyorum” dedi.


Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Kaymakam Yüce, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104’üncü yılına ulaşmanın sevinci ve mutluğu içinde olduğunu kaydetti.

“NİCE 23 NİSAN’LARA ULAŞMANIZI DİLİYORUM”

23 Nisan için “Ulusal egemenliğimizi bütün dünyaya duyurduğumuz gün” diyen Kaymakam Yüce; “Türk Çocuklarının en büyük bayramı. Bu kutlu günün 104. yılına erişmenin gururu sevinci ve mutluluğu içindeyiz. Bu gün; yeni, bağımsız Türk Devleti’nin temellerinin atıldığı; demokratik hayatın temeli olan Cumhuriyet idaresinin meşalesinin yakıldığı gündür. Ulu Önder Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunu yaşatmak ve hafızalardaki tazeliğinin korunmasını sağlamak için bugünü, ‘Küçükhanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, geleceğin ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz’ diye hitap ettiği, çok sevdiği Türk Çocuklarına bayram olarak armağan etmiştir. Sevgili çocuklar, değerli Lüleburgaz halkı; bu kutlu günümüzü en kalbi duygularımla kutluyor, sağlık, mutluluk, birlik ve beraberlik içerisinde nice 23 Nisan’lara ulaşmanızı diliyorum. Bizlere bu günleri armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Yarınlarımızın teminatı, güneşimiz, çiçeklerimiz, gökyüzünde hilal ve yıldızımız olan sevgili çocuklarımız sizleri ayrı ayrı öpüyorum, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız Kutlu Olsun” dedi.

 

                                                                                                      

 

65 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page