top of page

YOK ÖYLE ÜÇ KURUŞA BEŞ KÖFTE...

Nedenini kendilerinin de bilmediği bir şekilde her ay kallavi maaş alan iki hemşerimiz var.

Sahip oldukları eğitime ve ballı maaş öncesi hayatlarında yaptıklarına bakıldığında, asgari ücret ya da bi tık üstünde maaşla hayatlarını ikame ettirecekleri gün gibi glastnost olan bu arkadaşların 'alameti farikasını '600 kilometre öteden şıp diye çözen CHP genel merkezi, bize söylemediği bu alameti farikaları vekil maaşı ve ömür boyu ballı gelir ile ödüllendiriyor.

Ama neden?

Ama nasıl?

Hayatları boyunca yaralı parmağa yara bandı bile takmayan, toplum yararına hanelerine yazılacak tek satır sevapları olmayan bu arkadaşların, üzerlerine bol gelen milletin vekilliği elbisesi ile ortada dolaşmaları fena halde acıklı bir durum.

Bunlardan 'Poğça harekatı' ile ün kazananı bildiğiniz gibi aynı zamanda ballı çifte maaş alıp esnafında sözde başkanlığını yapıyor. Önceden alınmış ve devam eden kredilerde esnafın sırtına yüklenen ekstra faiz yüküne ilişkin tek kelime etmeyen bu arkadaş tıkır tıkır kooperatif başkanlık maaşını almaya devam ediyor. Tıpkı bir şey yapmadan diğer maaşını aldığı gibi…

Yani bu ülkede bir şey yapmamak acayip prim yapıyor.

Diğeri yıllardır vekil gibi yaparak hayatını sürdürüyor. Anne ve babalar günleri, 1 Mayıs, 29 Ekim ve diğer bayram kutlamaları ile kendisini ziyarete gelen eşrafların fotolarını paylaşmak dışında, buydey tarlasından foto vermekle sınırlı çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Bir de o 'Sevgili yol arkadaşım' diye başlayan mesajları yok mu !

Nereden tutsanız elinizde kalıyor bu arkadaşlar.

Ama karar verdik. Genel merkez vasıtasıyla onlarca yıldır Kırklareli üzerine çökertilen bu kara bulutları dağıtacağız.

Bu kifayetsiz elbise bize dar geliyor...

Yolumuz uzun ve meşakkatli ama yükselmek istiyorsak önce sırtımızdaki anlamsız yüklerden kurtulacağız...

11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bunaldık!

Kommentare


bottom of page