top of page

Yeniden ön seçim talebi

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın haftalık olağan toplantısı sonrasında toplanan ilçe yönetimi, ön seçim taleplerinin tekrar değerlendirilmesini ön gören dilekçelerini, il başkanlığı aracılığıyla genel merkeze iletilmesini istedi.
CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın haftalık olağan toplantısı 29 Ocak günü parti binasında gerçekleşti.

Toplantı İlçe Sekreteri Halis Kocaoğlu, başkanlığında yapıldı.

Kocaoğlu, yaptığı konuşmasında belediye meclis üyelerinin 3 Şubat tarihinde örgüt gözetiminde yapılacak ön seçim ile belirleneceğini kaydetti.

Kocaoğlu; “Ali Can başkanımızın nerede olduğunu merak ediyordunuz. Hastanede yatması gerekirken, yatmayarak 10 gün rapor almış evde dinlenecek. Cumartesi günü örgüt gözetiminde yapılacak olan ön seçime katılacak tüm aday adaylarımıza başarılar diliyorum. Huzur ve barış içinde geçeceğini tahmin ediyorum. Kazanan partimiz olacaktır. Partimizi yerel de tekrar iktidar yapmak için çalışacağız. Seçimden sonra belediye meclis adaylarımız kesinleşecek. Yasal süre içinde de ilçe seçim kuruluna bildireceğiz. Her seçim sürecinde kaos yaratılıyor ülkemizde. Pazar günü de bir ibadethaneye saldırı yapıldı. Saldırıdan kısa süre sonra emniyet güçleri saldırıyı gerçekleştiren kişiyi yakaladılar buna çok sevindik. Daha önce tedbir alarak bu saldırının olmaması konusunda çaba harcansaydı daha çok memnun olurduk. Hiç kimse yaşamını kaybetmezdi ve ülkemizde huzursuzluk yaratmazdı” dedi.
ÖN SEÇİM TALEPLERİNİ YENİLEDİLER

CHP Lüleburgaz’da daha önce Belediye Başkanlığı için ön seçim talebi olurken, belediye başkanlığı için Genel Merkez tarafından Murat Gerenli’nin ismi açıklanmıştı.

Açıklanan isim olmasına rağmen CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı, bir dilekçe ile ön seçim talebini yeniledi.

İlçe Başkanlığı ön seçim taleplerinin tekrar değerlendirilmesini ön gören dilekçelerini il başkanlığı aracılığıyla Genel Merkeze iletilmesini istedi.

56 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page