top of page

Yıldızlar Çocuk Akademisi’ne yeşil bayrak

Yıldızlar Çocuk Akademisi, EKO Okullar Programı kapsamında çevre eğitimi konusunda üstün başarı elde ederek Yeşil Bayrak Ulusal Ödülü'ne layık görüldü.

Yıldızlar Çocuk Akademisi, EKO Okullar Programı kapsamında çevre eğitimi konusunda üstün başarı elde ederek Yeşil Bayrak Ulusal Ödülü'ne layık görüldü.

TEMA Vakfı’ndan yapılan açıklama da Eko- Okullar Programı’nın okullara çevre eğitimi konusunda yol gösterici bir program olduğu belirtildi.

25 Mayıs günü Ankara’da Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde Yıldızlar Çocuk Akademisi Yeşil Bayrağı, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Başkanı Doç. Dr. Abdülkadir Ateş ve Milli Eğitim Bakanlığı Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Sedat Abdülhekimoğulları’ndan teslim aldı.

TEMA Vakfı Lüleburgaz Sorumluluğu’ndan yapılan açıklamada; “Bu program dahilinde yaptıkları çalışmalarda ve verdikleri çevre eğitimleriyle üstün başarı sağlamış okullara ‘Yeşil Bayrak Ödülü’ verilir. Okul öncesi ile ilk ve orta okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma amaçlanarak 2 yıl boyunca uygulanmaktadır. Uluslararası düzeyde tanınan ve saygınlığı olan Yeşil Bayrak ödülünü 2 yıl boyunca yürütmekte olan, TEMA Vakfı Lüleburgaz Temsilciliği ile iş birliği kuran  Şebnem Savaş, Özlem Savaş ve Elçim Yanıkkol Erdoğmuş, öğretmenlerimiz ve Yıldızlar Çocuk Akademisi ailesi hak kazandı” denildi.

Yıldızlar Çocuk Akademisi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise; “Biz minik yıldızlarımızı geleceğine sahip çıkan birer birey olarak yetiştiriyoruz. Çocuklarımız, velilerimiz için ne kadar değerliyse bizler için de o kadar değerli. Ve bugünde gurur tablomuza bir yenisini daha ekledik. 2 yıldır yürütmekte olduğumuz bir projemizin başarı sevincini yaşadık. Lüleburgaz’da yine bir ilke adım attık özel bir okul ECO-SCHOOLS bayrağımızı teslim aldık” ifadelerine yer verildi.

47 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page