top of page

Validen Yeşilay mesajı

Kırklareli Valisi Birol Ekici, Yeşilay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Birol Ekici, mesajında bağımlılık yapıcı maddelerin aile bağlarını zayıflattığını ve ülke ekonomisini de zarara uğrattığını belirtti.


Kırklareli Valisi Birol Ekici, Yeşilay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Birol Ekici, mesajında bağımlılık yapıcı maddelerin aile bağlarını zayıflattığını ve ülke ekonomisini de zarara uğrattığını belirtti.

Yeşilay Haftası, ülkemizde her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanmakta.

Vali Birol Ekici; Günümüzde madde bağımlılığı tüm dünya için ortak bir sorun haline gelmiştir. Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklar aile bağlarımızı zayıflatmakta, sevgiyi yok etmekte, manevi değerlerimizden insanları uzaklaştırmaktadır. Ayrıca toplumda yıkıcı etkileri olan bu zararlı alışkanlıklar ülke ekonomisinde de büyük kayıplara neden olmaktadır. Bilinçli ve sağlıklı bir nesil oluşturma yolunda, toplumumuzdaki tüm bireylerimizin bu zararlı maddelere ulaşmasını önlemek, tüm toplumun görevidir. Sigara, alkol ve uyuşturucu kullanan kişinin; kendisine, ailesine ve çevresine zarar verdiğini, el birliğiyle, önce çocuklardan başlayarak, gençlere ve toplumun tüm kesimlerine anlatmak da tüm bireylerin ortak sorumluğudur. Bu duygu ve düşüncelerle, Yeşilay Haftasını kutluyor, tüm vatandaşlarımızı madde bağımlılığı konusunda gerekli tüm bilgileri edinmeye, uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan uzak durmaya ve  Yeşilay gönüllüsü olmaya davet ediyor, tüm bireylere, madde bağımlılığından uzak, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum”

 

 

 

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page