top of page

Vali’den karne tatili mesajı

“Sizlerle birlikte aynı sevinci yaşıyoruz”

Kırklareli Valisi Birol Ekici, 2023-2024 eğitim-öğretim döneminin birinci döneminin tamamlanması dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.  Mesajında Vali Birol Ekici, öğrenci-öğretmen ve velilere tebrik ederek iyi tatiller diledi.


Kırklareli Valisi Birol Ekici, 2023-2024 eğitim-öğretim döneminin birinci döneminin tamamlanması dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Ekici, mesajında öğrenci, öğretmen ve velilere seslenerek iyi bir tatil geçirmelerini diledi.

Mesajında Ekici, öğrencilere kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

“SİZLERLE BİRLİKTE AYNI SEVİNCİ YAŞIYORUZ”

Öğrencilere iyi tatiller dileyen Vali Birol Ekici’nin mesajı şöyle; “Karne heyecanınıza içtenlikle katılıyor, sizlerle birlikte aynı sevinci yaşıyoruz. Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak tatilinizi iyi geçirin. Kitaplar en iyi arkadaşınız olsun. Sizlerin vatanını, milletini seven, bilgili, bilinçli, milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreyi ve doğayı koruyan, doğru düşünen ve sağlıklı karar veren, sorumluluk alabilen, analiz yapabilen, arkadaşlarıyla sevgi ve saygı temeline dayalı ilişkiler kurabilen bireyler olarak yetişmeniz en büyük hedefimizdir.” dedi.

“ONLARI GELECEĞE HAZIRLAYACAĞINIZDAN ASLA ŞÜPHEM YOKTUR”

Gelecek nesilleri hazırlayanların öğretmenler olduğunu belirten Vali Birol Ekici; “Bilgiyle nesiller inşa ederek geleceğimize tohumlar serpen sizler, çocuklarımızda var olan cevherleri hassasiyetle işliyorsunuz. Bir hayat biçimine dönüşmüş mesleğinizi icra ederken ortaya koyduğunuz fedakârlıklarla nice başarıların altında sizin emekleriniz var. Sürekli değişen dünyada ve pek çok yeniliğe imza atılan eğitim sistemimizde sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi ihmal etmeyeceğinize inanıyorum. Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü, medeniyet bakımından kalkınmış olması, sizlerin çalışmalarına bağlı olduğu bilinciyle hareket edip öğrencilerinize bu anlayışla yaklaşıp onları geleceğe hazırlayacağınızdan asla şüphem yoktur” ifadelerine yer verdi.

“ÇOCUKLARIMIZ, BİZİM EN DEĞERLİ VARLIKLARIMIZDIR”

Son olarak velilere seslenen Vali Birol Ekici; “Çocuklarımız, bizim en değerli varlıklarımızdır. Çocuklarımızı sadece dönem veya yıl sonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Çocuklarımızın başarılı olmaları, öğretmenleri ile iletişim içerisinde birlikte hareket edip, onlara vereceğiniz destekle mümkün olacaktır. Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız. Karne sevinci yaşayan tüm öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor, öğrencilerimizi, onları yetiştiren öğretmenlerimizi ve onlara emek veren velilerimizi tebrik ediyor; öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize mutlu tatiller diliyorum” dedi.  

20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page