top of page

Ustalık dönemine aday!

“Söz verdiğim her şeyi yaptım”

Lüleburgaz’ın Turgutbey Köyü Muhtarı Erol Kanber, yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday olduğunu açıklarken, 10 yıllık muhtarlık görevini; “Çıraklık-kalfalık dönemi bitmiş ustalık dönemimiz başlamıştır. Takdir edersiniz ki söz verdiğim her şeyi yerine getirmiş bulunmaktayım” olarak tanımladı.

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Turgutbey Köyü’nün Muhtarı Erol Kanber, yeniden aday olduğunu açıkladı.

Kanber, 10 yıldır yürüttüğü muhtarlık görevini; “Deneyimlerimize dayanarak uzman kadroyla, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Çıraklık-kalfalık dönemi bitmiş ustalık dönemimiz başlamıştır. Takdir edersiniz ki söz verdiğim her şeyi yerine getirmiş bulunmaktayım” olarak tanımladı.

Başarılı muhtar Erol Kanber’in aza listesinde; İrfan Girgin, Kayhan Kaya, Ali Sökük, Barış Kenar, Berk Tomruk, Ali Akar, Münevver Karagöz, Oğuz Sökük, Ali Doğukan Yılmaz ve Ferdi Coşkun yer alıyor.


KANBER GÖREV SÜRESİNDE NELER YAPTI?

Erol Kanber, muhtarlıkta geçirdiği 10 yıl sürede neler yaptığını açıkladı.

Bunları sıralayan Kanber; “Düğün salonu yapıldı (arsa satın alma dilekçesi verildi), 1100 metre kanalizasyon, 2 adet çocuk oyun parkı, muhtarlık adına 5 adet tarla satın alındı (93 bin 600 dönüm muhtarlığa ait), 18 bin metrekare kilit taş yapıldı, 2 bin 500 metre içme suyu hattı yenilendi. Köyümüzün yıkılan köprüsü yeniden yapıldı, içme suyu pompasına uydu frekanslı, şamandıra sistemi yapıldı. İçme suyu derin kuyu pompası 2 defa yenilendi, içme suyu hattında ki arızalar kendi iş makinalarımızla kısa zamanda giderildi. Köy içi yollara stabilize malzeme döşendi, köyümüz ilkokuluna 5 adet bilgisayar temin edildi ve köyümüz ilk okuluna 2 adet minik tuvalet yapıldı. Eski köy konağına (imam evine) kalorifer kazanı yapıldı, köyümüz camisinin ihtiyaçları her yıl karşılandı, anfi ve hoparlörler yenilendi, minare boyatıldı. Muhtarlık anfisi yenilendi, hoparlör yenilendi, bakımları yapıldı. Sokaklara konteynerler konuldu ve köylere hizmet müdürlüğü tarafından toplanmaktadır. Köyümüz sınırlarında bulunan otoyol lojmanlarına ezan sistemi kuruldu, mezarlıklar düzenli olarak ilaçlandı ve tırpanlan biçildi” dedi.

NELER YAPACAK?

Kanber, yeniden muhtar olması durumunda neler yapacağını da açıkladı.

İlk olarak köyün kalan yüzde 30 kısmına kanalizasyon yapılacağını belirten Kanber şöyle konuştu: “Yeni içme suyu deposu pompanın yanına yer altına bağlanacak bu vesile ile pompamızın elektrik sarfiyatı yarıya düşecek. İl özel idaresi Kırklareli’nde 12 bin metrekare üzerine güneş paneli yapılıyor buradan elde edilecek gelirlerle Kırklareli’nin 190 köyüne kısmı maddi destek yapılacak. TREPAŞ Genel Müdürlüğü köyümüzün enerji hattını yer altına alarak yetersiz ve ömrünü yitirmiş trafoları değiştirecek, büyütülüp yenilenecek. 2024 yılı ilkbaharında çalışmalar başlayacak. 2024 ve önümüzde ki yıllarda yarım kalan bütün köy içi yollara kilit taşı yapılacak, eski ilkokulumuz tadilat yapılıp odalara ihtiyaç olan malzemeler ile donatılıp köyümüzün bayanlarına halk eğitim merkezi ile birlikte seminerler düzenlenecek. Düğün salonumuzun bahçesine kamelyalar yapılıp aile çay bahçesi yapılacak, köyümüze 5-6 adet bekleme durağı yapılacak” dedi.

421 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page