top of page

Uçaneller Romanya’yı büyüledi!

Lüleburgaz’ın kukla sanatında uluslararası alandaki temsilcisi Uçaneller Kuklaevi, Romanya’nın Braşov kentinde bu yıl 9.’su düzenlenen festivalde çocuklarla buluştu.

Tiyatro Arlechino tarafından organize edilen festivalde, Türkiye’den Uçaneller Kuklaevi’nin yanı sıra ev sahibi Romanya ile İspanya ve İtalya’dan da kukla ekipleri yer aldı.

Türkiye’nin, uluslararası arenadaki kukla festivallerinde adını duyuran Uçaneller, Romanya’da 31 Mayıs’ta 'Taş’ adlı oyununu sahnelerken, Braşov’lu çocuklardan büyük ilgi gördü.

Sahnelenen oyun yüzlerce çocuk tarafından ilgiyle izlendi.

Oyun sonunda ise çocuklar hikayenin kahramanları ve oyuncuları ile hatıra fotoğrafları çekildi.

Oyunun yanı sıra kukla atölyesi çalışması da yapılan festivalde 3 gün boyunca minik kukla severlerle buluşan Uçaneller ekibi, kendi kuklasını yapmak isteyen çocukların yüzünü güldürdü.

Çocuklar, kendi kuklalarını yapıp sonrasında boyamanın tadını çıkarırken yüzlerdeki gülücükler, Uçaneller ekibinin de tebessümüne neden oldu.

Uçaneller Kuklaevi Genel Sanat Yönetmeni Mesut Sarıoğlu, festival sonrası yurda dönüşte gazetemize yaptığı açıklamada, bir festivali daha geride bıraktıklarını belirtti.

Romanya’nın tarihi kenti Braşov’da çocuklarla bir araya geldiklerini aktaran deneyimli kukla sanatçısı, çocukların neşesi ve kuklalara olan ilgisinin kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

Sarıoğlu, bu yaz festival programlarına devam edeceklerini kaydetti.

65 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page