top of page

Uçaneller Bursa’daydı!


Uçaneller Kuklaevi bu yıl 27. gerçekleştirilen Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali kapsamında iki oyun sahneledi.


Bursa Belediyesi ve Asitej Türkiye işbirliği ile bu yıl 27.’si gerçekleştirilen Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali bugün sona eriyor.

Festivalde Brezilya, İran, İspanya, İtalya, Bulgaristan ve Hollanda ekiplerinin yanı sıra İstanbul, Bursa, Ankara, Denizli, İzmir Antalya’dan tiyatro ekipleri ile Lüleburgaz’dan Uçaneller Kuklaevi katıldı. Oyunların yanı sıra Prof. Dr Tülin Sağlam ve yönetmen Özer Tunca‘da festivalde seminer ve atölye çalışmaları gerçekleştirdi.


“LÜLEBURGAZ DIŞINDAKİ İLK FESTİVALİMİZDİ”

Festivale, ‘Çirkin Ördek Yavrusu’ adlı oyunla katılan Uçaneller Kuklaevi, oyununu Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait Oda Tiyatro’sunda sahneledi.

Festivale ve oynadıkları oyuna ilişkin gazetemize açıklama yapan grubun Genel Sanat Yönetmeni Mesut Sarıoğlu, yıllar sonra yeniden bu festivalde yer almanın kendileri adına çok sevindirici olduğunu belirtti.

Festivale, uzun yıllardır farklı ülkelerdeki festivallere denk gelmesi ve pandemi arası girmesi nedeniyle katılamadıklarını aktaran Sarıoğlu, bu yıl yeniden burada olmalarının kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi.

Sarıoğlu şöyle devam etti: “Çok sıcak ve güzel bir festival oluyor. Bu festival bizim yıllar önce başladığımız yolculuğumuzun Lüleburgaz dışındaki ilk festivaliydi. 2006 yılında ilk olarak Bursa’da ‘Günışını’ adlı oyunumuzla Türkiye ve dünyaya açılmaya başlamıştık. Bugün uzun zamandır kapalı olan Oda Tiyatrosu’nda yeni bir oyunla sahne aldık. Bu da gösteriyi bizim için daha anlamlı kıldı. Bursa yeniden bu güzel festivalin parçası olmaktan çok mutluyuz. Ayrıca oyun sonu değerlendirmelerde oyunumuza gösterilen ilgi de harikaydı.”

Oyunlar ve atölyelerle devam eden festival bugün sona erecek.

38 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page