top of page

Toplu taşımaya kart geliyor

Öğrenci servislerine zam!

Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin olağan toplantısında kişileştirilmiş kart ücreti tarifesi kabul edildi. 31 Aralık’tan itibaren şehir içi toplu taşıma da nakit geçmeyecek. Öğrenci servis ücretleri 1 Şubat’tan itibaren yeni tarife geçerli olacak.


Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin Ocak ayı 2. olağan toplantısı yapıldı.

9 Ocak günü Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantı Belediye Başkanı Murat Gerenli, başkanlığında gerçekleşti.

Toplantı da açılış ve yoklamanın ardından geçen hafta ilgili komisyonlara aktarılan gündem maddeleri değerlendirildi.

KENT KART ÜCRETİ BELİRLENDİ

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yapılan değerlendirme sonucunda Kişiselleştirilmiş Kart ücret tarifesi belirlendi.

Buna göre ilk-durak öğrenci ve sivil ücretinde değişiklik yapılmadığı, kişiselleştirilmiş kart satım ücreti sivil-öğrenci 100 TL, vizeleme ücreti (ücretsiz veya indirimli seyahat kartları yönetmeliği kapsamında, ücretsiz veya indirimli taşımadan yararlanan kişiler vizeleme yaptırmak zorundadır) 50 TL, vizeleme öğrenci ücreti 30 TL, olarak uygulanmasına toplu taşımaya binişlerin nakit ve elektronik olarak 31 Aralık tarihine kadar birlikte uygulanmasına, nakit binişlerin 31 Aralık 2024 tarihinden sonra kişiselleştirilmiş kart dışında toplu taşıma kullanılmak istenildiğinde öğrenci-sivil ayrımı yapılmaksızın tek kullanımlık bileti ücreti 20 TL, kredi kartı biniş ücreti 20 TL, araç içi şoför kartı biniş ücreti 20 TL olması kabul edildi.

ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE ZAM

Lüleburgaz Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı’nın yazısı ile öğrenci servis taşımacılığı ücretine zam geldi.

Alınan kararın 1 Şubat’tan itibaren geçerli olduğu belirtilerek okul öğrenci servis ücretleri 0-3 km kadar 1188 TL, 3-6 km 1350 TL, 6-9 km 1566 TL, 9-15 km 1674 TL, 15 km’den sonra her km için 22 TL, rehber personel bulundurması gereken araçlarda tarifenin üzerine eklenecek personel ücreti (öğrenci başına) 450 TL olması kabul edildi.

PERSONEL VE MÜŞTERİ SERVİSİ ÜCRETLERİ

Toplantıda personel ve ücretsiz müşteri servis araçları tarafından uygulanacak fiyat tarifesi de belli oldu.

1 Şubat’tan itibaren geçerli olacak fiyat tarifesi şöyle; otobüs (30 ve üstü kişilik), (vardiyalı çalışan) ilk kalkış 1500 TL ve her km için 32 TL, otobüs (30 ve üstü kişilik), sabah akşam çalışan personel için (yatarlı çalışan) ilk kalkış 2 bin 160 TL ve her km için 32 TL, midibüs (18-29 kişilik), (vardiyalı çalışan) ilk kalkış 1260 TL ve her km için 29 TL, midibüs (18-29 kişilik) sabah akşam çalışan personel için (yatarlı çalışan)ilk kalkış 1500 TL ve her km için 29 TL, minibüs (9-17 kişilik), (vardiyalı çalışan) ilk kalkış 1080 TL ve her km için 22 TL, minibüs (9-17 kişilik) sabah akşam çalışan personel için (yatarlı çalışan) 1320 TL ve her km için 22 TL olarak kabul edildi.

2024 yılında zabıta ve itfaiye müdürlükleri personellerine 1780 TL aylık maktu fazla çalışma ücreti ödenmesi kabul edildi.

Daha önce dilekçe ile başvuran başarılı sporculara ödül verilmesi yazısı 6 bin TL ödül verilmesi kabul edildi.

Muhtarların elektrik, kırtasiye, temsil ve temizlik malzemesinin arttığını belirterek destek talepleri konulu yazısı gereğince yapılacak yerel seçimlere kadar aylık 600 TL olarak karşılanması kabul edildi.

Meclisin bir sonraki toplantısı 1 Şubat günü saat 18:00’da yapılacak.

 

1.462 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page