top of page

Toplantı ve yürüyüş güzergahları belirlendi!

Lüleburgaz Kaymakamlığı,2024 yılı için geçerli olan toplantı ve yürüyüş güzergahlarını ayrıca pankart asılacak yerleri duyurdu.

Mustafa KARAKAYALüleburgaz Kaymakamlığı,2024 yılı için geçerli olan toplantı ve yürüyüş güzergahlarını ayrıca pankart asılacak yerleri duyurdu.

Lüleburgaz Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklama da; “08 Ekim 1983 tarih ve 18185 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu gereğince İlçemizdeki toplantı yeri gösteri yürüyüş güzergahı ve miting alanı ile afiş, pankart asılacak ve taşınacak yerler düzenlenmiştir” denildi.

1.GÜZERGAH

Toplanma yeri ve ana yürüyüş güzergahı; Lüleburgaz Tören Alanı önünde toplanmak suretiyle başlayarak, İstanbul Caddesi’ni takiben, orduevi kavşağından mavi köşe istikametine dönülerek Fatih Caddesi üzerinden Emrullah Efendi Caddesi’ni takiben İstanbul Caddesi üzerine çıkılarak belediye yeni katlı otoparkı üstüne (Kongre meydanı) İstanbul Caddesi üzerindeki giriş kapısından girerek burada sona erecek.

Açık hava toplantı yeri (miting alanı); Kongre Meydanı.

Dağılma yerleri; Fatih Caddesi, Emrullah Efendi Caddesi, Emrullah Efendi Ara Sokak, İstanbul Caddesi ve Ara sokaklar, Stat Sokak, Fındıklı sokak.

2. GÜZERGAH

Alternatif toplanma yeri ve yürüyüş güzergahı; Taş Köprü önünde toplanmak suretiyle başlayarak, dere yanı set boyunu takip ederek, 80. Yıl İlköğretim Okulu’nun arkasında bulunan servis otobüslerinin park yeri olarak kullandığı boş alanda sona erecek.

Açık hava toplantı yeri (miting alanı); 80. Yıl İlköğretim Okulu’nun arkasında bulunan servis otobüslerinin park yeri olarak kullandığı boş alan.

Dağılma yerleri; Dere Sokak, Dere 1,2,3 Ara Sokaklar, Alp Üstün Sokak, Akduman Sokak, Kübra Sokak Bahçeler Sokak, Eski Kırklareli Caddesi, Değirmen Caddesi, Set Sokak.

AFİŞ VE PANKART ASILACAK YERLER

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada afiş asılacak yerler için; “Afiş ve pankart taşınabilecek yerler: Yürüyüş toplanma yeri ile yürüyüş güzergahını takiben açık hava toplantı alanında afiş ve pankart taşınabilir” denildi.

Pankart asılacak yerler için; “Belediyemiz tarafından belirlenmiş olan Fatih Caddesi Karayolları Lojmanları önü ile Kalmaz Sokak ile Hürriyet Caddesinin kesiştiği İstasyon Caddesi üzerine pankart asılabilecektir” denildi.

HANGİ CADDELERE AFİŞ ASILACAK?

Lüleburgaz Kaymakamlığı afiş asılacak yerleri şöyle sıraladı; Lüleburgaz Belediyesi’ne ait olan Nazif Balkan Caddesi ile Büklüm Caddesi kesişimi, Eskibedir Caddesi ile Büklüm Caddesi kesişimi, Çermen Caddesi ile Büklüm Caddesi kesişimi, Çermen Caddesi ile Mehmet Salih Arı Caddesi kesişimi, Murat Hüdavendigar Caddesi ile Mehmet Salih Arı Caddesi kesişimi, İbrahim Erol Sokak ile Doğuş Caddesi kesişimi, İstanbul Caddesi ile Yaman Kavşağı kesişimi, İstanbul Caddesi ile Total Benzinliği yanı, İstanbul Caddesi ile Mehmetçik Caddesi kesişimi, İstanbul Caddesi ile HEAŞ Sosyal Tesisleri yanı, Doktor Ferit Eczacıbaşı Caddesi üzeri, Ata Caddesi ile Kenar Caddesi kesişimi, İstanbul Caddesi ile Şehit Pilot üsteğmen İbrahim Gerçek Caddesi kesişimi, İstanbul Caddesi ile Fatih Caddesi kesişimi, Fatih Caddesi ile Gençlik Sokak kesişimi, Sakızköy Caddesi ile Yenice Caddesi kesişimi, Emrullah Efendi Caddesi ile Sakızköy Caddesi kesişimi, Turgutbey Caddesi ile Okul Sokak kesişimi, Değirmen Caddesi ile Yeni Sokak kesişimi, İstanbul Caddesi ile Edirne Caddesi kesişimi, (Ziraat Bankası yanı) İstiklal Caddesi ile İtfaiye Sokak kesişimi, İstasyon Caddesi Lüleburgaz Lisesi karşısı, M.Hüdavendigar Caddesi ile İstasyon Caddesi kesişimi, M.Hüdavendigar Caddesi üzeri Kuva-i Milliye Sokak karşısı, Mehmet Salih Arı Caddesi ile Hürriyet Caddesi kesişimi, General Ferhat Akad Caddesi ile Eskibedir Caddesi kesişimi ve ilerisi, Arda Caddesi ile Ülkü Sokak kesişimi, Arda Caddesi ile Mehmet Erdem Sokak kesişimi, Emel Caddesi ile Adak Sokak kesişimi, Nazif Balkan Caddesi ile Düvenciler Lisesi karşısı, İstasyon Caddesi ile Arda Caddesi kesişimi, İstasyon Caddesi ile Tuna Sokak kesişimi, İstasyon Caddesi ile Gülerler Sokak kesişimi, Özbek Caddesi ile Mehmet Tuna Sokak kesişimi, Rüştü Akın Caddesi ile Sena Sokak kesişimi, Güneş Sokak üzeri, İstasyon Caddesi ile Gönül Sokak kesişimi ve karşısı, İstasyon Caddesi Mithatpaşa Sokak ilerisi, İstasyon Caddesi ile Güven Sokak kesişimi, Eski İstasyon Caddesi ile Aralık Sokak kesişimi, Selami Şaşmaz Caddesi ile Narlı Sokak kesişimi, Hastane yolu üzeri (Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi) Yüksekokul önünde bulunan yerlere açık ve kapalı otobüs durakları, Megalight, Bilboardlar vb.) izin almak sureti ile asılabilecek.

Helikopter iniş alanları; 8 Kasım Stadyum, Yılanlı Park, Karayolları Şefliği.

191 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page