top of page

İşçilerin yüzü güldü!

“Ananızın ak sütü gibi helal olsun”

Lüleburgaz Belediyesi Personel A.Ş. ile Disk Genel İş Sendikası arasında anlaşma sağlandı. Yapılan anlaşma ile Lüleburgaz Belediyesi’nde en düşük ücret 30 bin TL oldu.

Baş Temsilci Ercan Karagöbek, maaş artışını olumlu bulduklarını belirterek, “Beklediğimizden iyi bir ücret verdi başkanım bizlere. En düşük işçinin çocuksuz, mesaisiz, ikramiyesiz maaşı 30 bin TL oldu” ifadelerini kullandı.

Lüleburgaz Belediyesi Personel A.Ş. ile Disk Genel İş Sendikası arasında anlaşma sağlandı.

Yapılan anlaşma ile Lüleburgaz Belediyesi personellerinin en düşük ücreti 30 bin TL oldu.

Toplu iş sözleşmesinde ve ek protokol de anlaşmaya varılması dolayısıyla Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi'nde bulunan Çok Amaçlı Salon'da 16 Şubat günü saat 17:00'da imza töreni düzenlendi.

Taraflar adına sözleşmeleri Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ve Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan imzaladı.

“HEM EMEK HEM DE DEMOKRASİ MÜCADELESİ VERECEĞİZ”

Remzi Çalışkan, bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Çalışkan; “Gerçekten zor zamanlarda ve şartlardayız. Cumhuriyet tarihinin en ağır krizlerini yaşıyoruz. Siyasi ve ekonomik kriz ortada, hayat pahalılığı ortada. Enflasyona yetişemiyoruz, sözleşmelerimiz yetişmiyor. Bu karanlıkta en fazla sıkıntıyı ve zorluğu biz çalışanlar çekiyoruz. Böyle bir süreçte bu tabloyu oluşturmak inanın kolay değil. Biz toplu iş sözleşmemizi ve işimizi biliriz ondan sonra ‘bilmeyiz’ diyen bir sendika değiliz biz. Tabi ki hakkımızı alacağız. Üretiyoruz, emek sarf ediyoruz, insanca yaşamak istiyoruz. Halka hizmet edip, kutsal bir görev yerine getiriyoruz. Hakkımızı da alacağız ama bunların nedenini de soracağız. Çocuklarımızın geleceği olmalı, gençlerimiz yurtdışında gelecek aramamalı diyeceğiz. Henüz doğmamış çocuğun hakkı bu ülkede yenmemeli diyeceğiz. Hem emek hem de demokrasi mücadelesi vereceğiz. Enflasyona karşı mücadelemizi var gücümüzle sürdüreceğiz. Önümüzde ki yerel seçimde yüzü emeğe dönük, emekten yana tavır koyan, yol arkadaşımız dediğimiz sayın belediye başkanımıza her türlü desteği verecek miyiz? Dostlara ve yoldaşlara ihtiyacımız var bu karanlığa karşı asla umutsuz olmayacağız. Emekten yana bir demokrasi istiyoruz. Sizler her zaman ayaktasınız ve ayakta olmak zorundasınız. Toplu iş sözleşmemiz hayırlı uğurlu olsun diyorum. Yolunuz açık olsun” dedi.

“ANANIZIN AK SÜTÜ GİBİ HELAL OLSUN”

Murat Gerenli’de, işçilere insanca yaşayacak bir ücret verdikleri için mutlu olduklarını belirtti.

Gerenli; “Göreve geldiğimiz ilk günden beri, adaletli, özgürlüklere, fırsat eşitliğini, emeğin önceliğini ve bütünlüğünü önceleyen insan haklarına, doğa haklarına ve tüm canlıların haklarına saygılı bir sosyal belediyecilik yapacağız dedik ilk günden beri bu çizgimizi koruyoruz. Bundan asla taviz vermiyoruz. Çok zor bir 5 yıl geçirdik. Cumhuriyet tarihinin en ağır ekonomik krizlerini yaşıyoruz. Maalesef biz emekle geçinen, sabit gelirliler ve dar gelirliler ödüyoruz. Ülkede birileri daha zenginleşirken, orta sınıf kalmadı. Bizi fakirlikle birleştirmeye çalışıyorlar. Buna karşı mutlaka mücadele etmemiz gerekiyor. Bu süreçte görüyoruz ki evine et götüremeyen komşularımız, çocuklarını okutmakta zorlanan komşularımız var. Bu süreçte asla kayıtsız kalamazdık ve siz çalışma arkadaşlarımızın çok daha iyi şartlarda çalışmasını istiyorduk. En azından bu zor dönemde elimizden geleni yapalım dedik ve elimizi taşın altına koyduk. Sizlere bu ekonomik sıkıntılarda biraz daha insanca yasabileceğiniz bir ücret artışı yapmaya çalıştık. Umarım sizleri de bir nebze olsa mutlu etmişizdir. Yüzde yüze varan bir artış yapmaya çalıştık. Ananızın ak sütü gibi helal olsun. Çocuklarınızla, sevdiklerinizle, onların geleceği için çok güzel bir şekilde kazancınızı harcayın” dedi.

“LÜLEBURGAZ’A BU ŞEKİLDE HİZMET ETMEYE DEVAM EDELİM”

Gerenli; “Her şey para değil. Göreve ilk geldiğimde bulunduğunuz yerler çok kötü durumdaydı. Toplum içerisinde en azından belediye içerisinde rahat yaşamanız için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız artarak devam edecektir. En önemlisi işinizi severek yapın ve bu kente bu insanlara hizmet etmekten mutluluk duyun. Çünkü ne iş yaparsa yapsın, yaptığı işten gurur duyan insanların yüzü suyu hürmetine dönüyor dünya. Lüleburgaz’a bu şekilde hizmet etmeye devam edelim. Siz çalışma arkadaşlarımla hep beraber hızla üreten ve halkça bölüşen bir Türkiye için mücadele etmeye devam edelim. Sizler benim yol ve dava arkadaşımsınız. Emekten yana insandan yana, adaletli bir dünya için hep birlikte mücadele edelim” dedi.

“BEKLEDİĞİMİZDEN İYİ BİR ÜCRET”

Lüleburgaz Belediyesi Personel A.Ş. Baş Temsilcisi Ercan Karagöbek, maaş artışını olumlu bulduklarını belirtti.

Karagöbek; “Beklediğimizden iyi bir ücret verdi başkanım bizlere. En düşük işçinin çocuksuz, mesaisiz, ikramiyesiz maaşı 30 bin TL oldu. Temsilci olarak işverene saygı ve sevgilerimi iletiyorum. Geçen hafta gezdiğimiz yerlerde tüm arkadaşlar bu ücretleri beklemiyorlardı, durumdan memnunlar. Enflasyon ve pahalılık ortamı her yerde belli. Bu şuan ek protokol, ileriki süreçte işveren ile toplu sözleşmemiz olacak. Onda da işçi arkadaşlarımız için iyi bir şeyler talep edeceğiz. İşçi arkadaşlarımızın yüzü güldüğünde benim de yüzüm gülüyor. Onlar memnun oluyorsa bende memnun oluyorum. İşçilerin sözü ve hakkı almadan görüşme yapmıyoruz. Şükürler olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Murat Gerenli ve Remzi Çalışkan protokolü imzaladı.

Daha sonra işçiler ve yetkililer göbek atıp, halay çekti.

Başkan Gerenli’nin işçiler ile sarılıp oyun havası oynaması ise büyük beğeni topladı.

1.748 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page