top of page

TGD’den 10 Ocak Mesajı


Trakya Gazeteciler Derneği (TGD) Başkanı Orhan Doğan, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Basının, demokratik toplumların olmazsa olmazı olduğunu belirten ve yasama, yürütme, yargıdan sonra dördüncü güç olduğunu ifade eden Doğan, mesajına şöyle devam etti: “Gece ve gündüz 24 saat çok zor şartlarda çalışan meslektaşlarımızın, mesleklerini daha iyi icra edebilmeleri için özlük hakları iyileştirilmeli ve daha iyi koşullarda çalışmalarının sağlanması gerekmektedir.”

“GAZETECİLİK ÖZVERİ İSTEYEN BİR MESLEKTİR”

Gazetecilik mesleğinin zor ve aynı zamanda en fazla hareketlilik gerektiren meslekler biri olduğunu belirten Doğan, “Gazeteciler halkı bilgilendirme, haberdar etme gibi önemli görevlerinin yanı sıra toplumu yönlendirme, kamuoyu oluşturma gibi fonksiyonlara da sahiptir.

Bölgemizde, değişik bakış açılarına sahip resmi ilan ve almayan gazeteler ve bunun yanısıra yerel TV, haber ajansları ve haber siteleri ile çok seslilik ortamına katkı sağlamaktadır.

 Gazetecilik mesleği toplumu doğru bilgilendirme, sorumluluk ve davranış oluşturma bakımından etkin ve etkili bir meslektir. Basın milletimizin ortak sesidir. Esas olan gazetecilerimizin gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalarıdır. Doğru haber verme, tarafsız, özel hayata saygı, basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerler olmalıdır. Bu yaklaşımın halkımızın basınımıza güvenini sürekli kılacağı gibi, basınımızın itibarını da daha yukarılara taşıyacağı muhakkaktır.” dedi.

“GAZETELER CAN ÇEKİŞİYOR”

Günümüze baktığımızda yerel gazeteler adeta can çekişmektedir diyen Doğan, “Kağıt bulmadaki zorluğun yanı sıra kağıt fiyatı ve diğer girdiler ise bel büküyor. Yerel Gazetelerdeki sorunların çözüleceği, çalışan arkadaşlarımızın durumlarını günün şartlarına göre düzenleneceği bir yıla girdiğimizi düşünerek, meslektaşlarımızın bu anlamlı günlerini kutluyor ve çalışmalarında üstün başarılar diliyoruz. Ebediyete intikal eden gazeteci arkadaşlarımızı ve basın şehitlerimizi de rahmetle anıyoruz.” diye konuştu.

23 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page