top of page

TEMA’dan KLÜ’ye seminer

TEMA Vakfı Lüleburgaz Yeni Mahalle Sorumlusu Sibel Kocaman, Kırklareli Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Genç TEMA öğrencilerine ‘İklim Değişikliği’ konusunda seminer verildi. Biyolojik Çeşitlilik haftası dolayısıyla ‘Farkında Mısın?’ broşürleri dağıttı.

TEMA Vakfı Lüleburgaz Sorumluluğu her yaştaki öğrenciler için eğitimlerini sürdürüyor.

Vakfın Yeni Mahalle Sorumlusu Sibel Kocaman, Kırklareli Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Genç TEMA öğrencilerine ‘İklim Değişikliği’ konusunda seminer verildi. Biyolojik Çeşitlilik haftası dolayısıyla ‘Farkında Mısın?’ broşürleri dağıttı.

TEMA’nın eğitim portalı (www.iklimtema.org ) hakkında kısa bilgi veren Kocaman; “İklim Değişikliği Eğitim ve Farkındalık Projesi, Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile TEMA Vakfı tarafından tasarlanan bir doğa eğitimi projesidir. Projenin amacı; çocukların ve gençlerin hava durumu, mevsimler, iklim, iklim değişikliğinin nedenleri ve sonuçları, iklimin insan faaliyetleri sonucunda nasıl etkilendiği ve sürdürülebilir yaşam becerileri hakkında farkındalık geliştirmelerine destek olmaktır. Projenin farkındalık etkinlikleri kapsamında gençlere ve yetişkinlere yönelik iklim değişikliği sunumu, belgesel gösterimi ve sonrasında iklim söyleşileri gerçekleştirilmiştir. Bu çalışmalar ile gençlerin ve yetişkinlerin iklim değişikliğiyle ilgili bilgi edinmeleri, sürdürülebilir yaşam bilinci kazanmaları, iklim değişikliği konusundaki neden-sonuç ilişkisini kavramaları ve iklimi korumak için neler yapabilecekleri konusunda düşünmeleri amaçlanmıştır” dedi.

Kocaman, site sayesinde Türkiye’de bulanan çok sayıda çocuk ve gence ulaştıklarını kaydetti.

Kocaman, sunum sonrası Öğretim Üyesi Dr. Aslı Keskin'e ve Genç TEMA Başkanı Dilan Oğul'a teşekkür etti.

33 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bunaldık!

Comments


bottom of page