top of page

TEMA’dan gönüllülüğe davet

TEMA Vakfı Lüleburgaz Yeni Mahalle Sorumlusu Sibel Kocaman, yaşanabilecek ani doğa olaylarına karşı önlem almak adına herkesi gönüllü olmaya davet etti.

TEMA Vakfı Lüleburgaz Yeni Mahalle, iklim bilinci ve doğan sevgisi için çalışmalara devam ediyor.

TEMA Vakfı Lüleburgaz Yeni Mahalle Sorumlusu Sibel Kocaman, çeşitli eğitim seminerleri ve stant faaliyetleriyle, çevre bilinci oluşturarak toplumu doğa konularında bilgilendirme çabalarının sürdüğünü belirtti.

Kocaman, okullarda düzenlediği eğitim seminerlerinde iklim değişikliği, çölleşme ve kuraklıkla mücadele, toprak biyolojik çeşitlilik konularında öğrencileri bilinçlendirdiği ve bu seminerlerde, katılımcılara çevre dostu yaşam alışkanlıkları, sürdürülebilir doğal kaynaklarının korunması gibi konularda pratik bilgiler sunduğu aktarıldı.

Doğayı seven ve koruyan nesiller yetiştirmede katkı da bulunduklarını belirten Kocaman; “Ani taşkın ve seller son dönemde hep gündemimizde. Yakın zamanda yaşadığımız felaketlere benzer tablolar ortaya çıkmasın diye tüm vatandaşlarımızı çalışmalarımıza katkı sağlamaya, çevre gönüllü olmaya davet ediyoruz” dedi.

60 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Σχόλια


bottom of page