top of page

Tek yürek olduk!

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında Suudi Arabistan’da oynanması planlanan Turkcell Süper Kupa müsabakasında sorun çıkması nedeniyle Türkiye tek yürek oldu. Parti ve makam fark etmeksizin yapılan açıklamalarda duruşlarından dolayı taviz vermeyen Fenerbahçe ve Galatasaray kutlanırken, Atatürk’ün ortak değer olduğu kaydedildi.

Fenerbahçe ve Galatasaray arasında Suudi Arabistan’da oynanması planlanan Turkcell Süper Kupa müsabakasında sorun çıkması nedeniyle Türkiye tek yürek oldu.

29 Aralık günü Suudi Arabistan’ın Al-Awwal Park Stadyumu’nda yaşanan maç bazı aksaklıklar nedeniyle iptal edilmişti.

Türkiye’nin milli duygularının es geçildiği olaylar sonrası açıklamalar yapıldı.

Parti ve makam fark etmeksizin yapılan açıklamalarda duruşlarından dolayı taviz vermeyen Fenerbahçe ve Galatasaray kutlanırken, Atatürk’ün ortak değer olduğu kaydedildi.

AK Parti Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin kurucu lideri ve ortak değeridir. Atatürk konusunda hassasiyet gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu; “Cumhuriyet’in 100’üncü yılında Galatasaray-Fenerbahçe arasında Süper Kupa finalinin Suudi Arabistan’a taşıyanlara yazıklar olsun.  Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerimizin maça çıkmama kararları ve kararlı duruşlarından dolayı kutluyorum. Ülkemizi, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve İstiklal Marşı’mızı tartışmaya açmak kimsenin haddi olmamıştır. Olamazda” ifadelerini kullandı.

CHP Kırklareli Milletvekili Fahri Özkan; “Atatürk’ten taviz vermeyen, onurlu duruşlarıyla Fenerbahçe ve Galatasaray, bu kupayı kazandı. Gurur duyduğumuz kulüplerimizin, cumhuriyet değerlerine olan bağlılıkları bu gece zaferle taçlandı” dedi.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; “100 sene geçse de dosta güven, düşmana korku verir. 1000 yıl geçse de verecek. Atatürk’ün büyüklüğünü bir kere daha gördük, fiziken aramızda değil, ama ülkeyi ve toplumu hala o yönetiyor. Bugün, spor tarihimizin onur günüdür. Mustafa Kemal Atatürk’ün resmine bile tahammül edemeyenlere gereken cevabı veren Fenerbahçe ve Galatasaray’ı yürekten kutluyorum” şeklinde paylaşım yaptı.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli; “Yurtta barış, dünyada barış. Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim.’ Mustafa Kemal Atatürk’ün hiçbir konuda tartışma meselesi dahi yapılamayacağını gösteren Galatasaray ve Fenerbahçe’yi kutlarım. Daima izindeyiz” cümlelerine yer verdi.

CHP Kırklareli İl Başkanı Bora Terzi; “Riyad’da ki Süper Kupa maçının ısınmasına Atatürk t shirtüyle çıkma talebi kabul edilmeyen Fenerbahçe ve Galatasaray, sahaya çıkmama kararı verdiler. Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerimizi maça çıkmama kararlarından dolayı kutluyorum. Suudi Arabistan’ın Atatürk’e sansür uygulama hadsizliğine verilmesi gereken en güzel cevabı verdiler” dedi.

İYİ Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Nurdan Aksakal Kurtuluş; “Gene milletçe gereğini yaptık şerefimize, onurumuza, değerlerimize en önemlisi Ata’mıza sahip çıktık. Başta iki büyük kulübün yöneticilerini, oyuncularını ve tabi ki taraftarlarını kutluyor, değerli milletimizin milli iradesi önünde saygı ile eğiliyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene. O, bir defa daha dünya lideri olduğunu kanıtladı. Evlatları da onayladı, kim nerede yaşamak istiyorsa oraya gitsin. Türk’üm, Türk’çüyüm, Atatürk’çüyüm. Türklerle kimse başa çıkamaz” dedi.

45 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page