top of page

Taşkın’dan ittifak tepkisi!

“Hayatımda hiçbir zaman korkanlardan olmadım”

31 Mart Yerel Seçimleri için AK Parti Kırklareli Belediye Başkan aday adayı olan Buşra Taşkın, Kırklareli’nde ittifak ortağı MHP adayının desteklenmesi kararını sert ifadeler ile eleştirdi.


Kırklareli'nde aday göstermeme kararı alan AK Parti, Cumhur İttifakı Ortağı Milliyetçi Hareket Partisi adayını destekleyecek.

MHP kanadında henüz aday açıklanmazken, Kırklareli Belediye Başkan aday adayı olan Buşra Taşkın, partisinin bu kararını eleştirdi.

Taşkın, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, hiçbir partiye ve kişiye öz eleştiri yapmayan nadir kişilerden biri olduğunu belirtti.

Fakat şehrin kaderinin, AK Parti’ye tahammülleri veya saygısı olmayan iki kişinin genel başkanlarını ikna etmeleriyle şekillendiğini aktaran Taşkın, bu karar ile Kırklareli’nin kaderine terk edildiğini ifade etti.

Kırklareli’nde, Milliyetçi Hareket Partisi’ne bırakılan aday belirleme kararını üzüntü ile karşıladığını kaydeden Taşkın, “Bilindiği gibi Cumhuriyetimizin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün biz Türk kadınlarına vermiş olduğu seçme ve seçilme yetkisine dayanarak, 31 Mart 2024 yerel seçiminde AK Parti Kırklareli Belediye Başkan aday adaylığımı açıklamıştım. Cumhurbaşkanımızın; iradesine, demokrasiye, aynı zamanda Türk kadınına verdiği değeri, sizlere göstermeyi çok istemiştim. Şimdi korkusuz liderimiz olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kamuflajsız askerleri yani dava arkadaşlarıma sesleniyorum; İlimizde, Milliyetçi Hareket Partisi’ne bırakılan aday belirleme kararını üzüntü ile karşıladım.” dedi.

“KIRKLARELİ KADERİNE TERK EDİLMİŞTİR”

Taşkın bu karar ile Kırklareli’nin kaderine terk edildiğini dile getirirken şöyle devam etti:

“Ben hiçbir partiye ve kişiye öz eleştiri yapmayan nadir kişilerden biriyim. Şehrimizin kaderi, AK Parti’ye tahammülleri veya saygısı olmayan iki kişinin genel başkanlarını ikna etmeleriyle şekillenmiştir. Yani Kırklareli kaderine terk edilmiştir. O yüzden sizler birlik olmalı, bunu oldurmak için gecenizi, gündüzüne katıp, aranızda koltuk ve güç savaşları yerine bunun savaşını vermeliydiniz. Elbette şimdi, bir kısmınız, tüm bunlara seyirci kalacak, olanı biteni izleyecek, kafasına göre takılacak, bir kısmı da sürüye uyup gidecek.

Unutmayın! Ülkeyi, vatanını, toprağını yönetenler ve sevenler, hiçbir zaman korkanlardan oluşmadı. Korkanlar ya da mevkisine yapışanlar, her zaman yönetilenler olur. Ama cesur olanlar daima yönetir. Ben hayatımda hiçbir zaman korkanlardan olmadım. O yüzden Buşra Taşkın’ım. Çalışmalarıma ve çabalarıma sonuna kadar devam edeceğimden, şüpheniz dahi olmasın.”

376 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page