top of page

Türker’den icraat paylaşımı

Kaynarca Belediye Başkanı ve Kırklareli Belediye Başkan Aday Adayı Serdar Türker, Kaynarca’ya yapılan yaklaşık 400 milyon TL’lik icraatları duyurdu.


Kaynarca Belediye Başkanı ve Kırklareli Belediye Başkan Aday Adayı Serdar Türker, görevdeyken Kaynarca’da yapılan icraatları duyurdu.

Türker, yapılan yatırımların yaklaşık 400 milyon TL olduğunu belirtti.

Yatırım ve çalışmalar öncesi kendisine karşı çıkıldığını belirten Türker; “Olmaz, bu projeler yapılamaz dediler, ancak ekibimiz ile birlikte çok çalıştık ve Kaynarca’mıza bugüne kadar çok önemli değerler kazandırdık. Kaynarca’mıza kazandırdığımız yatırımların toplam değeri yaklaşık 400 milyon TL olup, ayrıca 22 personelimizi emekli ettik ve ödemelerini gerçekleştirdik. Öncelikle her zaman yanımızda olan değerli Kaynarca halkıma, meclis üyesi arkadaşlarımıza, muhtarlarımıza belediyemizin çalışkan personeline çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynarca’da yapılan icraatları sıralayan Türker; “50 kişilik yaşlı bakım evi, doğalgaz, biyolojik arıtma tesisi ve ana kollektör hattı, tamamı hibe 15 adet hizmet aracı, Avrupa Birliği Projeleri, 7 adet çocuk parkı, halı saha ve soyunma odaları, geleneksel su festivali, halk ekmek, basketbol ve voleybol sahası, 3 adet meydan düzenlenmesi, kadınlar lokali, butik hotel, bungolov restaurant ve hotel, mezarlıklar düzenlemesi, morg ve gasilhane, yazlık düğün salonu, şemsiyeli sokak, üreten çiftçiler yöresel ürün satış yerleri, kadın eli yöresel ürün satış yeri, Almanya Freiburg enerji üretim projesi, eczane, postane, bankamatikler, cevizler yolu, şehir içi asfalt ve kilitli taş yol çalışmaları, toprak, mera zaferleri Danıştay’dan kazanıldı, Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’ne 250 personelin çalıştığı fabrika kazandırıldı, Kaynarca’da 38 yıldır açılamayan fabrika açtırıldı, 130 personel çalışıyor, tarımsal üretime ve hayvancılığa destekler, spor kulübü, okul ve camiye destekler, sokak hayvanları beslenme noktaları. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

149 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page