top of page

Türker bağımsızlığını açıkladı!

“Halk ne derse o olur”

Kırklareli Belediye Başkan Aday Adaylarından biri olan Serdar Türker, yapılan ön seçimi kazanamaması dolayısıyla Kırklareli Bağımsız Belediye Başkan Adaylığını açıkladı.

Türker; “Halkın her zaman siyasetin üstünde olduğunu ve bu nedenle Kırklareli’mize daha iyi, daha doğru, daha şeffaf ve en önemlisi adil hizmet verebilmek için bağımsız belediye başkan adayı oldum” dedi.

CHP Kırklareli Belediye Başkan Aday Adaylarından biri olan Serdar Türker, Bağımsız Belediye Başkan Adaylığını açıkladı.

Serdar Türker, örgüt gözetiminde yapılan ön seçim sonucunda Mehmet Siyam Kesimoğlu’ndan daha az oy alarak ön seçimi kazanamamıştı.

Türker, bağımsız adaylığını 17 Ocak günü saat 15:00’da Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde düzenlediği törenle açıkladı.

Başkan Türker, yapılan anketlerde her zaman önde çıktığını belirtti.

“HALK NE DERSE O OLUR”

Neden CHP’den değil de bağımsız olduğunu açıklayan Türker; “Öncelikle bu soruya cevap aramadan önce şunu söylemek isterim ki; genel merkezin yapmış olduğu bütün anketlerde birinci çıktım, halka sorulduğunda yine birinci çıktım. Fakat buna rağmen tekrar bir ön seçim talebi oldu buna da saygı duyuyorum dedim ancak malumunuz sizlerde gördünüz adil olmayan bir ön seçime girdik. Ben hiç kimseyi ekmeği ile işi ile aşı ile tehdit etmedim. Hiçbir zaman para ile oy istemedim. Sadece değerli üyelerimize güveniyorum dedim, hala da aynı şeyi söylüyorum bana oy veren ya da vermeyen bütün üyelerime sonsuz saygı duyuyorum. Eşit ve adil olmayan bu ön seçimin sonucunda yıllardır CHP’de emek veren, bu yolda Türkiye genelinde rekorlar kırarak yüzde 72 oy oranı ile seçim kazanmış bir siyasetçi ve belediye başkanı olarak karşınıza bağımsız belediye başkan adayı olarak çıktım. Bu parti için onca emek ve çabanın ardından beni CHP bünyesinde beklerken, neden bağımsız aday olarak karşınıza çıktım. İşte tam olarak bu soruların cevabını beraber duyacağız. Tabii ki bu sizlerin destekleri, sizlerin oyları ile gerçekleşecek bir seçim sonucunda olacaktır. Unutmayın ki siz ne isterseniz o olur. Halk ne derse o olur. Ben her zaman halkıma güvendim, halkımın sağduyusuna ve vicdanına güvendim” dedi.


“BEN HALKIN BAŞKANI OLMAK İSTİYORUM”

Belediye başkanının örnek bir insan olması gerektiğini belirten Türker; “Çünkü belediye başkanı demek: şehrin emini demek, ahlakı ile dürüstlüğü ile, çalışkanlığı ile aile yapısı ile topluma rol model olan kişiliği ile örnek olan kişidir. Ben halkın başkanı olmak istiyorum. Değerli yol arkadaşlarım ben Serdar Türker, yaptıkları ile faaliyet gösteren başarıları ile öne çıkmış biri olarak iş disiplini, çalışma şekli ve dürüstlüğüm ile karşınızdayım. Sizinle bu yolda çok şeyler başaracağımıza inanıyorum. Unutmayın halk siyasetin üstündedir. Halkın her zaman siyasetin üstünde olduğunu ve bu nedenle Kırklareli’mize daha iyi, daha doğru, daha şeffaf ve en önemlisi adil hizmet verebilmek için bağımsız belediye başkan adayı oldum. Kırklareli’mizin gelişimi ve refahı için çalışmaya devam edeceğim” ifadelerine yer verdi.

“KENDİMİ ÖNCE ALLAH’A, SONRA KIRKLARELİ HALKIMA EMANET EDİYORUM”

Türker; “Bu hikaye daha yeni başlıyor. Bu destanda yazılacak çok sayfa var. Siyaset halkın üzerinde olmaz ne olursa olsun halk her zaman siyasetin üzerindedir. Çok işimiz var, vaktimiz sınırlı, Kırklareli’mizin kaybedecek zamanı yok. Gençliğimiz, heyecanımız, tecrübemiz, bu güzel şehrimize Kırklareli’ye hizmet borcumuz var. Çünkü biz inancımızı ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten alıyoruz. Biz inancımızı Çanakkale’de destan yazan şehitlerimizden alıyoruz. Biz inancımızı köklerimizden alıyoruz. Biz kazanacağız, hep birlikte kazanacağız. Kendimi önce Allah’a, sonra Kırklareli halkıma emanet ediyorum” dedi.

401 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


bottom of page