top of page

Sevgili gülü 100 TL

Sevgililer Günü’nün vazgeçilmezi olan rengarenk çiçekler fiyatları dolayısıyla vatandaşların en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alırken geçtiğimiz yıl 50 TL olan bir gül bu yıl 100 TL’den satılıyor.


14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla çiçekler de hareketli günler başladı.

Çiçekçiler, Sevgililer Günü dolayısıyla gelen siparişleri yetiştirmek için yoğun mesai harcıyor.

Sevgililer Günü’nün vazgeçilmezi olan rengarenk çiçekler fiyatları dolayısıyla vatandaşların en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor.

Lüleburgaz’da ortalama bir gülün fiyatı 100 TL’den satılırken, buketler 350 TL’den başlıyor, teraryumlar 500 TL’den başlıyor ve orkideler de 800 TL’den satışa sunuluyor.

Lüleburgaz Fatih Caddesi’nde bulunan Tropicana Çiçekçilik sahibi Serhat Karalom, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle siparişlerde yoğunluk yaşandığını belirtti.

Karalom; “Fiyatların biraz yüksek olmasından dolayı çok rağbet olmuyor. Ama bu özel gün dolayısıyla yoğun ve hareketli günler geçiriyoruz. Özellikle Sevgililer Günü’nde daha da hareketin artmasını bekliyoruz. Lüleburgaz, Trakya’nın çiçek konusunda en ucuz yeridir. Vatandaşlarımız bu özel günde önceki yıllarda olduğu gibi buket ve güllere ağırlık verecektir. İstenilen özelliklere göre fiyatlarımız çeşitlilik göstermektedir. İşyerimizde güller 100 TL, buketler 350 TL, teraryumlar 500 TL, A1 kalite orkidelerimiz 800 TL’den başlamaktadır. Fiyatlarımız çiçek çeşidine ve cinsine göre değişkenlik göstermektedir. Şimdiden vatandaşlarımızın birbirlerine olan sevgilerinin hiç azalmaması dileği ile 14 Şubat sevgililer Günü’nü kutluyoruz” dedi. 

120 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page