top of page

Sarıçam’dan Özel’e tepki!

AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, TBMM’de yayınlanan ortak bildiriye CHP’nin imza atmaması dolayısıyla tepki gösterdi. Sarıçam; “CHP yönetimi, CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarımızın terörle mücadele konusundaki yüksek desteği ve hassasiyeti ile de çatışmaktadır.” dedi.


AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, 12 şehit verilmesinden sonra CHP’nin ortak bildiriye imza atmaması dolayısıyla tepki gösterdi.

Sarıçam, yayınlanan ortak bildiride AK Parti, MHP, İYİ Parti ve SP’nin imzasının bulunduğunu ve tepki gelince CHP’nin başka bildiri yayınladıklarını belirtti.

Tepki mesajını yayımlayan Sarıçam; “CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, Yüce Meclis’te partilerin terörü lanetleyen ortak bildirisine imza atmak için şartlar öne sürmesi utanç verici bir tutumdur. CHP yönetimi, TBMM çatısı altında Mehmetçiğin yanında saf tutmak ve PKK terörünü lanetlemek yerine bahaneler ileri sürerek başka hesapların peşinde koşmuştur. CHP yönetiminin bu tutumu, Türkiye'nin milli güvenliği açısından elzem olan tezkereler konusundaki siyasi savrulmalarının bir devamıdır. Mecliste ortak bildiriye katılmayan CHP yönetimi tepkileri görünce bir bildiri yayınlamak zorunda kalmıştır. CHP yönetiminin bu tutumu kendileri için bir itirafnamedir. Bu, en temel meselelerde bile pusulası olmayan bir zihniyettir. CHP yönetimi, CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarımızın terörle mücadele konusundaki yüksek desteği ve hassasiyeti ile de çatışmaktadır. Kuşkusuz milletimiz bu çirkin siyasi hesapların değerlendirmesini en iyi şekilde yapacaktır. Terör, milletimizin ve tüm değerlerinin düşmanıdır. PKK terörünün arkasındaki siyasi planların hangi odaklar tarafından beslendiği ve amaçları açıktır. Bunların neler yapmak istediğini bölgemizdeki gelişmeler göstermektedir. Amaçlarına asla ulaşamayacaklar. Cumhurbaşkanı’mızın net bir şekilde defalarca ifade ettiği gibi hepsiyle mücadele edecek gücümüz ve kararlılığımız vardır” ifadelerine yer verdi.

154 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page