top of page

Sanatıyla ödül Davranışıyla takdir topladıLüleburgaz Belediyesi ve Özel Medikent Hastanesi iş birliğiyle düzenlenen 3. Geleneksel Medikent Resim Yarışması'nda birinci olan Zeynep Kaykı, kazandığı bisiklet ödülünü tanımadığı depremzede bir arkadaşına hediye ederek alkış aldı. Zeynep’in bu örnek davranışı nedeniyle Medikent Hastanesi yönetimi de kendisine tablet hediye etti.

Lüleburgaz Belediyesi ve Özel Medikent Hastanesi iş birliğiyle düzenlenen 3. Geleneksel Medikent Resim Yarışması'nda birinci olan Doğa Koleji öğrencisi Zeynep Kaykı, sadece sanatsal yetenekleriyle değil, aynı zamanda örnek davranışıyla da büyük takdir topladı.

“Deprem” konulu resim yarışmasında kazandığı bisiklet ödülünü depremzede bir öğrenciye hediye eden Zeynep Kaykı’nın bu örnek davranışına Medikent Hastanesi yönetimi kayıtsız kalmazken Kaykı’ya tablet hediye etti.

Lüleburgaz ve çevre şehirlerden 218 öğrencinin katıldığı yarışmada 1’nci ve 2’nci sınıflar kategorisinde 1’inci olan Zeynep Kaykı, kendisinin bisikleti olması dolayısıyla, kazandığı bisikleti depremzede bir yaşıtına hediye etmeye karar verdi.


Anne ve babasının kaymakamlık yetkilileri ile iletişime geçip, kaymakamlık aracılığıyla depremzede bir ailenin bulunmasının ardından bisiklet aileye teslim edildi.

Zeynep'in bu duyarlı davranışı, sadece sanat alanındaki başarısını değil, aynı zamanda toplumsal sorumluluk anlayışını da öne çıkardı.

MEDİKENTTEN TABLET HEDİYESİ

Zeynep’in bu örnek davranışına Medikent Hastanesi yönetimi de kayıtsız kalmadı.

Medikent Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Ferhat Gega ve Hastane Başhekimi Op. Dr. Turgay Yücel, Zeynep ve ailesini özel bir törenle hastanede ağırladı.

Tören sırasında Zeynep'e, örnek davranışı için tablet hediye edildi. Annesi Nalan Kaykı ve babası Edip Kaykı kızlarının topluma duyarlılığını gururla izledi.

Medikent Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Turgay Yücel, Zeynep Kaykı'nın davranışının gençler arasında duyarlılık ve dayanışma bilincini artırmaya yönelik güzel bir örnek olduğunu belirtti.

Zeynep'in özverili davranışının, toplum açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Yücel, gençlerin sosyal sorumluluk bilincini geliştirmeleri ve toplumlarına katkıda bulunmaları açısından önemli bir örneği temsil ettiğini dile getirdi.

Yücel, “Zeynep Kaykı kızımız ödül töreninde büyük bir incelik gösterdi. Kendisinin hakkı olan bisikleti, bisikleti olmayan depremzede bir arkadaşına vermeyi uygun gördü. Bizim hepimizin tüyleri diken diken oldu. Bu yaşta bir çocukta bu kadar insani duygunun sivrilmiş, gelişmiş olması bizleri daha çok hassasiyete sevk etti. Zeynep böyle yapınca bizde bisikletinin karşılığı olarak kendisine tablet verelim diye düşündük. Onu takdim etmek için kendisini davet ettik. Memleketimizde, nice Zeynep’lerin olduğuna inanıyoruz. Allah sayılarını arttırsın” diye konuştu.

“DÜNYA PAYLAŞTIKÇA GÜZELLEŞİR”

1.Sınıf öğrencisi Zeynep Kaykı, resim yapmayı çok sevdiğini ve yarışmaya da bunun için katıldığını söyledi.

Yarışmada deprem konulu resim yaptığını belirten Kaykı, yaptığı resmin birinci seçildiğini dile getirdi.

Ödül olarak bisiklet kazandığını aktaran Kaykı, kendisini bisikleti olması dolayısıyla, annesi ve babasına kazandığı bisikleti depremden etkilenen bir yaşıtına hediye etmek istediğini ifade etti.

Anne ve babasının da bu istediğini yerine getirdiğini aktaran Zeynep, çok mutlu olduğunu kaydetti.

Tablet ödülünün kendisini mutlu ettiğini belirtip hastane yetkililerine de teşekkür eden minik Zeynep, “Ben bir resim yarışmasına katıldım. Birinci oldum ve bisiklet kazandım. Onu da depremzede bir arkadaşıma hediye etmek istedim. Dünya paylaştıkça güzelleşir. Diğer arkadaşlarımız da evlerinde aynı oyuncak veya fazla oyuncak ya da eşyası varsa depremzede çocuklara verebilirler” dedi.

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Zeynep’in babası Edip Kaykı ise, “Medikent Hastanesi’nin düzenlemiş olduğu ‘deprem’ konulu yarışmada kızım Zeynep birinci oldu ve bir bisiklet ödülü kazandı. O bisiklet ödülünü de depremzede bir arkadaşına hediye etmek istedi. Bizde bu isteğini okul yönetimi ve hastane yönetimi ile görüştük. Okul yönetimi kaymakamlık aracılığı ile depremzede bir aile buldu ve teslim etti. Bu şekilde de gelen hediyeyi bir depremzede çocuğa vermiş olduk. Kaymakamlığımıza, okulumuza ve hastanemize de teşekkürlerimizi iletiyoruz.” diye konuştu.

596 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page