top of page

Sahte mühre soruşturma!

“İl genelde de olabilir”

CHP’de hafta sonu yapılan ön seçimde parti mührü olmayan oy pusulası çıkması dolayısıyla İl Başkanı Bora Terzi yaptığı açıklamada, soruşturma başlatılacağını ve incelenen oy pusulasında aynı isimlere oy çıktığını belirtti.

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın haftalık olağan toplantısında konuşan CHP Kırklareli İl Başkanı Bora Terzi, hafta sonu yapılan ön seçimde sahte mühürlü oy kullanıldığı iddiasıyla açıklamada bulundu.

Terzi, soruşturma başlatılacağını ve sahte oylarda hep aynı isimlerin çıktığını belirtti.

“ÖRGÜT İÇİNDE BİR SORUŞTURMA BAŞLATACAĞIZ”

Parti mührü olmayan oylar hakkında konuşan Terzi; “Sabah ilk işim genel merkezi aramak oldu. Durumu genel merkeze belirttim. Parti mührü taşımayan oyların kullanıldığını söyledim. Aynı oyların il genel meclisi seçiminde de çıkmış olabileceğini, bu nokta da bir şüphe olduğunu ve araştırılması gerektiğini belirttim. İlçe yönetimimiz bununla ilgili gerekli araştırmaları yapıp, tutanakları tuttu. Genel merkezin vermiş olduğu karar göre hareket edeceğiz. Sonuçlar açıklanana kadar oradaydım. Partimizin mührü olmayan oy pusulalarını inceledim. Gördüğüm oy pusulalarında hep aynı 14 isim vardı. Bu konuda örgüt içinde bir soruşturma başlatacağız. Bunun neden kaynaklandığını ve kimlerin organize ettiğini araştıracağız. Bu konuda gerekli disiplin soruşturmasını da başlatacağız.” dedi.

803 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page