top of page

“Sıkmadık el çalmadık kapı bırakmayacağız”


31 Mart Yerel seçimleri öncesinde 8 Kasım Mahallesi’ne muhtar adayı olan Hakan Yıldız, mahalle sakinlerinin istek ve önerilerini yerinde dinleyerek tespit ediyor.

Seçim çalışmalarına erkenden başlayan ve tüm mahalleyi tek tek dolaşarak ziyaret eden Yıldız, seçim sürecinde sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayacaklarını söyledi.


Evli, iki çocuk babası olan ve halk tarafından BBG Hakan olarak da tanınan Hakan Yıldız, 15 yıldır 8 Kasım Mahallesinde ikamet ediyor.

20 yıldır da mahallede servis taşımacılığı yapan Yıldız, Lüleburgaz’ın en büyük ve nüfus olarak en kalabalık olan 8 Kasım Mahallesi sakinlerine hizmet etmek istediği için aday olduğunu belirtirken, “Hızlı bir şekilde büyüyen Lüleburgaz İlçemizin en büyük ve nüfus olarak en kalabalık olan mahallemizin tüm sorunlarını, sizlerin tüm taleplerini biliyorum. Lüleburgaz’ımızın kurtuluşundan ismini almış, gelişen, büyüyen en gözde mahallesinde sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için kurmuş olduğum genç ve dinamik ekibimiz ile kentimizdeki STK, kamu kurum ve kuruluşlarla köprü vazifesini görmek için 8 Kasım mahallesine muhtar adayıyım. Adaylığımı açıkladıktan sonra ekibimle birlikte cadde cadde, sokak sokak, kapı kapı gezerek çalışma yapıyoruz. Mahalle sakinleri ile tek tek konuşarak istek ve önerilerini dinliyoruz. Herkesten fikir ve öneri almaya çalışıyorum. Muhtarlık prensibimde bu olacak. Mahalle sakinlerinin ortak fikri ve önerileri ile yol yürüyeceğiz. Lüleburgaz’ın her açıdan örnek gösterilecek bir mahallesi olmak düşüncesi ile yola çıktık.” dedi.

“SOSYAL BİR MUHTARLIK ANLAYIŞI SUNACAĞIZ”

Yıldız mahallemiz için gece gündüz çalışacak, çalınmadık kapı bırakmayacağız derken şöyle devam etti: “Mahallemizde sosyal muhtarlık anlayışı ile hizmet vereceğim. Mahallemizde geziler, sanat ve kültür organizasyonları tertipleyip, mahalle sakinlerimizin sosyal hayatına renk katacağız. Sağlık durumu iyi olmayan engelli, yaşlı mahalle sakinlerine kurumsal destekler sağlayacağız. Mahallemizin hak ettiği hizmetlerin kamu kurum ve kuruluşlar tarafından yerine getirilmesini sağlayacağız.  Sokak hayvanları için belediye veterinerlik birimi ile uyumlu bir şekilde çalışacağız. Mahallemizdeki ihtiyaç sahiplerini tek tek tespit ederek gerekli ihtiyaçlarını elimizden gelenin en iyi şekilde giderilmesi için çalışacağız.  Muhtarlıktan alınan evraklardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Mahallemizde ikamet edip şehir dışında üniversite okuyan öğrencilerimize burs bulma konusunda yardımcı olacağız. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için öğrencilik hayatlarında verilmesi gereken desteği her zaman vereceğiz. Mahallemizde olması gereken Sağlık Ocağı için (Aile Hekimliği) gerekli kurumlara gerekli girişimlerde bulunacağız.  Yeşil alan ve parkların çoğalması için belediye ve gerekli kurumlar ile iletişim içinde olacağız. Whatsap istek ve ihbar hattı gibi teknolojik bileşenlerle hızlı bir şekilde iletişim ağı kuracağız. Sokak, site ve apartman temsilcilerinden oluşan mahalle danışma kurulu oluşturup, bildiğini paylaşan, bilmediğini uzmanına danışan şeffaf ve adil bir hizmet anlayışına geçeceğiz. Tüm komşularıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Sizleri mahallemizin sakini değil, sahibi olmaya davet ediyorum.”

269 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page