top of page

Proje başına 14 milyon TL destek!


Haber Merkezi

Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Kırklareli KOSGEB Müdürlüğü tarafından “Türkiye Yeşil Sanayi Projesi” kapsamında “Sanayi KOBİ’lerinin Güneş Enerjisi Yatırımlarının Desteklenmesi ve Sanayide Temiz ve Döngüsel Ekonomi Proje Teklif Çağrısı Bilgilendirme toplantısı yapıldı.


Toplantıya Kırklareli KOSGEB Müdürü Mahmut Özkaya, Oda Yönetim Kurulu Üyeleri ile üye firmalar katılım sağladı.

Toplantıda, 450 milyon dolarlık bütçeye sahip projenin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda KOSGEB ve TÜBİTAK eliyle yürütüleceğini ifade eden Kırklareli KOSGEB Müdürü Mahmut Özkaya iki temel alana destek vereceklerini aktardı.

Özkaya, bu alanlardan birisinin KOBİ’lerin enerji maliyetlerini düşürmek için, güneş enerjisi yatırımların ve döngüsel ekonomide karbon emisyonunu azaltıcı, enerji verimliliğiyle beraber üretim verimliliğini yükseltecek olan projeler olduğunu belirtildi.

KOBİ’lerin güneş enerjisi yatırımlarına proje başına 14 milyon TL’ye kadar toplamda 160 milyon dolar tutarında bütçe aktarılacağı belirten Özkaya, Sanayide Temiz ve Döngüsel Ekonomi kısmında ise işletme başına 4 milyon TL olmak üzere toplamda 87 milyon dolarlık bütçeyi işletmelere sunacaklarını anlatıldı.

124 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page