top of page

Personel A.Ş.’de yeni dönem!

 “Önceliğimiz işçidir”

Lüleburgaz Belediyesi Personel hizmetleri A.Ş.’de temsilci, disiplin kurulu, hasar tespit kurulu, izin kurulu seçimi yapıldı. 490 üyenin bulunduğu DİSK/Genel İş Sendikası’nda 460 üye oy kullanırken seçimi 272 oy ile beyaz liste kazandı. Beyaz listede Temsilciler; Can Tetik, Hakan İnan, Serhat Balkan oldu.

Lüleburgaz Belediyesi Personel hizmetleri A.Ş.’de temsilci, disiplin kurulu, hasar tespit kurulu, izin kurulu seçimi yapıldı.

2 Mayıs günü Lüleburgaz Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi’nde yapılan seçim saat 17:00’dan sonra sandığın kapanması ile sona erdi.

Seçimlere DİSK Genel İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Caner Makascı, Şube Saymanı Barış Güne, Şube Bölge Sorumlusu Tarık Tüzyılmaz, Şube Disiplin Kurulu Üyesi Aybüke Dinçsay ve üyeler katıldı.

DİSK/Genel İş Sendikası’na bağlı 490 üyenin bulunduğu seçimde 460 oy kullanılırken 459 oy geçerli sayıldı.

Beyaz ve kırmızı olmak üzere 2 liste ile gidilen seçimde beyaz liste 272 oy alarak seçimi kazanırken, kırmızı listede 187 oy aldı.

Beyaz listede temsilciler; Can Tetik, Hakan İnan, Serhat Balkan,

Disiplin Kurulu Üyeleri; Sezer Güreşen, Rıdvan Çetin, Onur Bayar,

Hasar Tespit Kurulu Üyeleri; Recep Serim, Gökhan Gülümser,

İzin Kurulu; Ergün Baloğlu ve Osman Tezcan’dan oluştu.

Seçim sonuçlarının belli olmasından sonra taraflar birbirlerini demokratik yarışa verdikleri mücadeleden dolayı tebrik etti.

“HER ZAMAN SAHADA OLACAĞIZ”

Yapılan seçim sonucu beyaz listeden temsilci seçilen Can Tetik; “Güzel bir demokrasi şöleni yaşadık. Bizim önceliğimiz işçi ve emekçinin haklarını gerektiği kadar savunmak ve desteklemek olacak. Tüm mesai arkadaşlarımızın şeffaf bir yönetimi görmesini istiyoruz. Herkese şeffaf bir şekilde ne oluyorsa anlatacağız. Bizim önceliğimiz işçinin maddi, manevi her anlamda rahat etmesi ve işçilerin yaşadıkları sıkıntıları çözmek olacaktır. Yerel esnaflara görüşüp işçi üye kimlik karşılığı gösterilmesi durumunda yüzdelik indirimler almayı talep edeceğiz. İş hayatında olan ve karşılaşabilecekleri durumları bildirmeleri durumunda elimizden geleni yapacağız. 20 kişilik bir ekibimiz var, her zaman sahada olacağız. Güzel bir seçim oldu. Seçimde aday olan tüm arkadaşlara medeni cesaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dediler.

“ÖNCELİĞİMİZ İŞÇİDİR”

DİSK Genel İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Caner Makascı ise; “Lüleburgaz Belediyesi Personel A.Ş.’de 2018 yılından beri 4’üncü toplu iş sözleşmemizi göreceğiz. Mevcut toplu iş sözleşmesi 30 Haziran tarihinde sona eriyor. Temsilci ve öncü işçi arkadaşlarımızla beraber 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere toplu iş sözleşmesi taslak çalışmalarına başlayacağız. Taslağımızın arkasında duracağız. Burada çok demokratik bir seçim yaşadık, tartışma veya farklı bir şey olmadı. Bundan sonra 490 işçi arkadaşımız ile birlikte toplu iş sözleşmemizin arkasında durmak için beraber hareket edecektir. Bizim her zaman önceliğimiz işçidir. İşçinin, geleceği, çocuğu, ailesi var sosyal, kültürel, ekonomik daha ileri ve yukarıya taşımak için mücadele edeceğiz. Kazanan ve seçime katılan tüm arkadaşları kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

836 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page