top of page

Pazar cep yaktı!

Yılın son pazarı kuruldu

Haber Merkezi

Lüleburgaz’da pazartesi günleri kurulan halk pazarında meyve ve sebze fiyatları cep yakarken, yeni yıl alışverişi yapmak için pazara giden birçok vatandaş istediğini alamadan döndü.

Özellikle meyve ve sebze fiyatlarındaki aşırı yükselişe tepki gösterildi. Pazar yerlerindeki olumsuz hava koşulları nedeniyle de sebze ürünlerinde azalma görülürken, fiyatların da geçen haftaya göre arttığı görüldü.

Soğanın kilo fiyatı geçtiğimiz haftalarda 10 TL’den satılırken bu hafta bazı tezgahlarda 25 TL’ye kadar çıktı. Mor lahana 15 TL’den 30 TL’ye, kereviz 25 TL’den 40’ye, brokoli ise 10 TL’den 15 TL’ye yükseldi.

‘PAZAR DA FİYATLAR ATEŞ PAHASI’

Pazar tezgahlarında fiyatlar artış gösterdikçe poşetlerdeki kilolar düşerken, fiyatlara sitem eden yalnız vatandaş değil pazarcılar da oldu.

“Vatandaş da haklı ne diyebiliriz” diyen bir pazarcı, birçok ürünün pahalı olduğunu dile getirdi.

Pazarcılar sebzelerdeki fiyatların seralardan ürünlerin az gelmesinden ve soğuk hava koşullarından dolayı yükseldiğini belirtti.

İsmini vermek istemeyen bir vatandaş ise, “Yılbaşı için pazara gideyim meyve sebzemi buradan alayım dedim ama hiç alınacak gibi değil. Pahalılıktan geçilmiyor. Bir bakındım ve acil ihtiyacım olanları alıp geri dönüyorum.” diye konuştu.

212 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page