top of page

Ovacık’a dev projeler!

“Yeni evlenenlere asgari ücret”

Lüleburgaz’ın Ovacık Köyü’nde yaşayan Vahi Söylemez, 31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde muhtar adaylığını açıkladı. Söylemez’in projeleri arasında; köyde ikamet etme şartıyla evlenen çiftlere asgari ücret tutarında destek verilmesi, defin işlemlerinin tamamen ücretsiz olması, mezarlıkların her ay düzenli olarak temizlenmesi gibi fikirleri bulunuyor.


Lüleburgaz’ın Ovacık Köyü’nde yaşayan Vahi Söylemez, 31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde muhtar adaylığını açıkladı.

Emekli ve 39 Söylemez İnşaat Gayrimenkul’un sahibi olan Vahi Söylemez, göreve gelmesi halinde köy halkını her anlamda rahat ettirecek projelerinin olduğunu söyledi.

Söylemez’in projeleri arasında; köyde ikamet etme şartıyla evlenen çiftlere asgari ücret tutarında destek verilmesi, defin işlemlerinin tamamen ücretsiz olması, mezarlıkların her ay düzenli olarak temizlenmesi gibi fikirleri bulunuyor.

YENİ EVLENENLERE BİR ASGARİ ÜCRET YARDIM

Söylemez; “Köyümüzün şebeke suyu 45 yıldır hiç değişim olmadı. Muhtarlığı kazandığımızda ilk işimiz su borularını hiç kesinti olmadan yeni boruları döşemek ve belirli sokak başlarına vana koymak. Böylelikle sorun olan mahallenin sorunu çözülürken, diğer yerlerde kesinti olmayacak. Köyümüzün 4 yerine yangın musluğu koyacağız. Köyümüzde kilit parke taşı olmayan yer kalmayacak. Köyümüzde bulunan Tatlı Kuyu ve çevresini yeniden düzenleyeceğiz ve eski güzel günlerine getireceğiz. Köyümüzde evlenen ve köyde ikametgah etme şartı ile olan gençlere bir asgari ücret tutarında çeyiz yardımında bulunacağız. İhtiyaç sahibi ailelerimize ve ilaç alamayacak durumda olan halkımıza 24 saat ilaç alacağız ve gerekirse hastaneye de götüreceğiz. Köyümüzde ki kadınların ürettikleri hamur işleri ürünlere patent alıp, satacağız. Köyümüzde kuracağımız sosyal tesisin içinde mesire, park alanı, oyun bahçesi ve çay bahçesi olacak. Bu tesisimiz ile birlikte köyümüzde yaşayan en az 20-30 kişiye istihdam sağlayacağız. Kantarımız, köylüden ticari amacı dışında para talep etmeyecek. Su yıkama makinasında 5 jeton alana 1 jeton bedava olacak. Defin işlemleri köyümüzde kesinlikle bedava olacak. Camimizde, defin işlemleri için ne gerekiyorsa 7/24 hazır olacak. Aşağı çeşme de bataklık sazlık alanımız var orayı komple yeşillendirip ağaçlandıracağız. Yaz aylarında köyümüzde en fazla 3 günde bir gün sinek ilaçlama makinesi ile ilaçlanmadık kapı bırakmayacağız. Sadece köyümüz değil bataklık alanı ve çevresini de ilaçlayacağız. Köylümüzün resmi dairede işi varsa, bizzat muhtar olarak yanında gideceğim. Gerekiyorsa Ankara’ya kadar gideceğiz. Köylümüzün her derdi için beni araması yeter. Mezarlık sorunun çözeceğiz ve göreve gelmemiz halinde mezarlıklarda insan boyunda ot olmayacak, ve her ay düzenli olarak mezarlık alanı temizlenecek” diye konuştu.

Neden muhtar adayı olduğunu açıklayan Söylemez “Biz verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Yapmazsak bizlere istediklerini söyleyebilirler. 5 yıl boyunca yetki istiyoruz. Biz hizmet için varız, yarışmak için çıkmadık. Kendime ve ekibime de güveniyorum. Bu işlerin üstesinden gelecek kapasiteye sahibim. 9 yıl kulüp başkanlığı yaptım, 15 yıl PTT’de çalıştım, yöneticilik konusunda deneyimlerim var, idarecilik konusunda da deneyimim var. Vatandaşlarımın sorununa çözüm bulmak için elimden gelenin fazlasını yapmaya hazırım. Kimin ne derdi varsa derdine derman olmaya geliyoruz” dedi.

Muhtar Adayı Vahi Söylemez’in aza listesinde Ramiz Tosun, Halil Alyüz, Kemal Kasal, Murat Bayram Başoğlu, Aydın Özdil, Salim Katırcı, Fevzi Çakmaz ve Serkan Yılmaz yer alıyor.

326 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page