top of page

‘Osmanlı tokadı’ gibi vurarak ev yıkılmaz!

Lüleburgaz’da yıkımı bir süre önce başlayan ve aşama aşama ilerleyen Mercan Çarşısı’nda sona yaklaşılırken, dün gerçekleşen yıkım çalışmaları sırasında bitişik nizamdaki apartman zarar gördü. Apartman sakini Hüsnü Kocaağa, “Bu kepçe ile ‘Osmanlı tokadı’ gibi bam-güm vurarak ev yıkılmaz!” diyerek tepki gösterdi.

Haber Merkezi

Lüleburgaz’da 1978 yılında yapılan 45 yıllık Mercan Çarşısı için afet riskini en aza düşürmek amacıyla çalışmalar başlatılmış, pasaj ve evler boşaltılarak yıkıma geçilmişti.

Kentin en işlek yeri olan İstanbul Caddesi’nde bulunan konumu ile Mercan Çarşısı için başlayan yıkım çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Ancak dün sabah saatlerinde devam eden yıkım çalışmaları sırasında bitişik nizamdaki apartman zarar görürken apartman sakinleri bu duruma isyan etti.

“OSMANLI TOKADI” GİBİ!

Bitişik apartmanda oturan Hüsnü Kocaağa yıkım işleminin çok dikkatsiz yapıldığını iddia etti.

Bu nedenle apartmanda ve evlerinde zarar oluştuğunu belirten Kocaağa, “Yıkım çalışması sırasında ne yazık ki başımıza talihsiz bir olay geldi. Olayın sevindiren tek yanı kimsenin başına bir zarar gelmemiş olması. Ancak evlerimize zarar geldi. Mantolamalar hasar aldı, alt komşunun mermeri kırıldı, duvarı çatladı. Yani bu kepçe ile ‘Osmanlı Tokadı’ gibi bam-güm vurarak ev yıkılmaz ki! Kırıcıları yok. Alt komşunun terasına koca bloklar düştü. Bütün tozlar evin her yerine doldu. Söylediğimizde ise ‘Yıkımı bize mi öğreteceksiniz?’ diyorlar.” diye konuştu.

“PSİKOLOJİMİZ BOZULDU GECE GÜNDÜZ SALLANIYOR”

Apartman sakinlerinden Nezihe Başkurt ise “Geldiler, gelişi güzel vurdular. Tüm molozları bitişikteki apartmanın balkonuna döktüler” diyerek bu duruma isyan etti.

Başkurt, “Psikolojimiz bozuldu, gece gündüz sallanıyor bina. Belediyeyi aradık siz merak etmeyin diyor. Ancak durum ortada. Tüm molozlar bizim balkona düştü. 3. kattaki komşunun çocuğunun astımı var. Bu tozlardan aşırı fena oldu. Eşim eve çok fazla zarar gelecek diye korkudan dışarı kaçtı. Ama komşularla anlaşıp savcılığa şikayet edeceğiz.” dedi.

“ESNAFIN BURNUNDAN GELDİ”

Öte yandan bölge esnafı da bu duruma büyük tepki gösterdi.

Tozdan dükkanlarındaki malzemelerin zarar gördüğünü belirten esnaflar, mağdur olduklarını söyledi.

Yıkımın daha profesyonelce yapılabileceğini aktaran çevre esnaf, yıkımın cefasını kendilerinin çekmek zorunda olmadıklarını dile getirdiler.

Ayrıca bazı esnaflar toz ve dumandan etkilenmemek için zaman zaman kepenk indirdi.

544 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page