top of page

Oruç resmi başvurusunu yaptı

“Her şey iyi olacak”

Daha önce İYİ Parti Lüleburgaz Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Ahmet Ethem Oruç, resmi başvurusunu gerçekleştirdi.

Lüleburgaz’da 1963-73 yılları arasında Adalet Partisi’nden belediye başkanlığı yapan İrfan Oruç’un oğlu Ahmet Etem Oruç, İYİ Parti’den belediye başkan aday adaylığını resmiyete döktü.

Dün, ailesiyle birlikte İYİ Parti Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’na gelen Oruç, İlçe Başkanı Nurdan Aksakal Kurtuluş ve partililer tarafından karşılandı.

Sonrasında gerçekleşen toplantıda aday adaylık başvurusunu gerçekleştirerek başkan Nurdan Aksakal Kurtuluş’a teslim eden Oruç, burada yaptığı açıklamada, Lüleburgaz’ın bu seçimde iyi olacağını belirtti.

Zorlu bir yola girdiklerini belirten Oruç, Lüleburgaz’ın iyilere layık olduğunu dile getirdi.

İyilerin her zaman kazanacağından şüphesi olmadığını kaydeden Oruç, “İyilerin kazanması için her şeyi birlik ve beraberlik içinde yapacağız. Lüleburgaz’a yeni projelerle geliyoruz. Lüleburgaz’ın projelerini anlatırken, Lüleburgaz’ın nelere layık olduğunu, neler ile daha güzel olacağını ve Lüleburgaz’ın en iyilerinden iyisi olmak için İYİ Parti’nin belediye başkan adayı olmaktan onur ve gurur duyacağız. Sizlerin yüzünü yere baktırmayacağız. Sizlerin anlınızın hep dik durmasını sağlayıp, birlik ve beraberlik içinde bu süreci en iyi şekilde geçireceğiz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Kazamız mübarek olsun. Bu süreçte hatalarımız olabilir. Yanlış anlaşılmalar olabilir, belki bazı ifadelerimiz kırıcı olabilir. Şuana kadar varsa özür dileriz.” ifadelerini kullandı.

“22 ARALIK SON GÜN”

Lüleburgaz İYİ Parti İlçe Başkanı Nurdan Aksakal Kurtuluş da törende, daha önce aday adaylığını açıklayan Ahmet Ethem Oruç’a başarılar dilerken, Oruç’un bugün itibariyle resmi olarak aday adaylığının başladığını söyledi.

Parti’nin seçim sürecinden bahseden Nurdan Aksakal Kurtuluş, “Bizim aday adaylık süremiz 20 Kasım Pazartesi günü başladı. 22 Aralık’a kadar devam edecek uzun bir süreç var önümüzde. Bizler son güne kadar aday adaylıklarımızın başvurularını beklemekte yükümlüyüz. Bu arada meclis üyeliği için aday adayları başvurularımız var. İYİ Parti’ye çok güzel bir talep var. Bu bizim için gurur verici bir durum. Halkın partimize olan teveccühü bizi mutlu ediyor. Bu dönemde biz tabi biraz zorlanacağız sıralama konusunda. Ama güzel bir seçim geçireceğiz. Lüleburgaz’da partimiz açısında güzel bir hava yakaladık. 2019’daki seçimde yeni bir partiydik. 10 aylık bir parti olarak ilk seçime girdik. O dönemde de güzel bir hava yakalamıştık. Bu dönem daha iyi olacağını düşünüyor ve inanıyorum. Umarım hepimiz için iyi olur. Ahmet başkanıma da adaylık sürecinin hayırlı olmasını diliyorum. Bundan sonraki çalışmalarında başkanıma kolaylıklar ve başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Lüleburgaz’da konuşulan bazı şeylerin olduğunu da dile getiren Nurdan Aksakal Kurtuluş, “Şuna da bir açıklama getireyim. Ahmet Ethem Oruç’tan başka bize gelen başvuru, ya da görüşme olmadı” ifadelerini kullandı.

426 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page