top of page

Nöbet çadırı kaldırıldı

Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu’nun 5 ay önce başlattığı ‘Tarım Arazisinde Asfalt Şantiyesi İstemiyoruz’ nöbetinin çadırı şikayet gelmesi dolayısıyla kaldırıldı.

Haber Merkezi

Lüleburgaz Üçgen Park’ta bulunan nöbet çadırı gelen şikayet üzerine belediye ekipleri tarafından kaldırıldı.

Yaklaşık beş ay önce kurulan ‘Tarım Arazisinde Asfalt Şantiyesi İstemiyoruz’ nöbetinin çadırı şikayet gelmesi dolayısıyla kaldırıldığı belirtildi.

Çadırın 18 Ocak günü kaldırıldığı belirtilirken nöbete devam edileceği aktarıldı.

Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri çadırın bulunduğu alana gelerek açıklamalarda bulundu.

Emek ve Demokrasi Platformu Yürütme Kurulu Üyeleri Cahit Aras ve Göker Sezer, Turgutbey yolu üzerinde bulunan asfalt şantiyesinin hayvanların hayatını ve tarımı olumsuz etkilediğini ve insanların sağlığına zarar verdiğini belirtti.

Aras ve Sezer; “Doğruluğunu bilmediğimiz bir şekilde gelen şikayet dolayısıyla çadırımız kaldırıldı. Burada görüntü kirliliği ve ses kirliği olduğu aktarıldı. Bizler Emek ve Demokrasi Platformu olarak bu sürece devam edeceğiz. Asfalt şantiyesi kalkıncaya kadar ve üretimi durdurulana kadar eyleme devam edeceğiz. Hem doğaya hem hayvanlara hem de insanlara çeşitli hastalıklar yapıyor. Özellikle insanlarda kanser etkisi yapıyor. Yaban hayvanları doğayı terk ediyor. Oradan çıkan gazlar Lüleburgaz’a geliyor ve halkı zehirlemeye devam ediyor. Çadır olsa da olmasa da mücadeleye devam edeceğiz” denildi.

Öte yandan imza kampanyasına da devam edileceği belirtildi.

419 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page