top of page

Muhtarlar günü kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.
19 Ekim Muhtarlar Günü sebebiyle Lüleburgaz Kaymakamlığı, Köy ve Mahalli İdareler Muhtarlar Derneği Lüleburgaz Şubesi ve Lüleburgaz Muhtarlar Derneği ile birlikte kutlama programı düzenledi.

Törene muhtarlar, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, CHP İl Başkanı Bora Terzi, CHP İlçe başkanlığı, AK Parti İlçe Başkanlığı, MHP İlçe Başkanlığı ve Kent Konseyi Meslek Edindirme İstihdam Çalışma Gurubu da katılım sağladı.

Saat 11.00’de çelenk sunumu ile başlayan etkinlikte saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Şair Bektaş Yavuz muhtarlar ile alakalı şiirini okudu ve geçmişte yaşadığı anıları anlattı.

Ardından, Köy ve Mahalli İdareler Muhtarlar Derneği Lüleburgaz Şubesi Başkanı Sabri Gündüz konuşmasını gerçekleştirdi.Gündüz konuşmasında; “Muhtarlarımızın yapmış olduğu hizmetlerde bizlere desteğini hiçbir zaman esirgemeyen başta Sayın Kaymakamımıza ve Sayın Belediye Başkanımıza, ilçemizdeki kamu kurum ve kuruluş amirlerine teşekkür ediyorum. Muhtarlar sorumlu oldukları köy ve mahallelerde toplumun tüm kesimlerine eşit hizmet götüren seçimle göreve gelmiş, toplumun güvenini kazanmış, adil ve hukukun üstünlüğüne inanmış kişilerdir. 1829 yılından bu yana 194 yıldır devlet ile halk arasında köprü vazifesi gören ve bu vazifeyi üstün bir gayretle yerine getiren muhtarlarımız, yaşadıkları tüm zorluklara rağmen halka hizmet amacıyla bu göreve talip olabilirler. 7 gün 24 saat görevlerinin başında olan muhtarlarımız vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin 1. derecede muhatabıdır.” dedi.

35 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page