top of page

Muhtarlar Başkanı’ndan duyuru!

Lüleburgaz Köy ve Mahalle İdareleri Muhtarlar Derneği, Zafer Mahalle Muhtarı ve Adayı Sabri Gündüz yapılacak yerel seçimlerde vatandaşları muhtarlık oy pusulasında mühür basılmayacağı konusunda uyardı.


Lüleburgaz Köy ve Mahalle İdareleri Muhtarlar Derneği Başkanı, Zafer Mahalle Muhtarı ve Adayı Sabri Gündüz, yapılacak yerel seçimlerde vatandaşları muhtarlık oy pusulasında mühür basılmayacağı konusunda uyardı.

Gündüz, muhtarlara ait olan oy pusulasının da diğer pusulalarla birlikte aynı zarfa konulacağını üzerine bir işaretleme yapılmayacağını belirtti.

Gündüz yaptığı açıklamada, “Yarın Türkiye genelinde belediye başkanlığı, İl genel meclis üyeliği, belediye meclis üyeliği ve muhtarlık seçimleri yapılacaktır. Oy kullanırken, T.C. kimlik kartınızı mutlaka yanınızda bulundurunuz, görevli kişilere gösterip oy pusulasını alıp kabine geçerek belediye başkanlığı, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeliğinde tercih ettiğiniz partilerin üzerine mühür basılacak. Muhtar pusulası için mühür basılmayacak tercih ettiğiniz muhtar adayını ve ihtiyar heyetinin de bulunduğu pusulaları tek zarfa koyarak oy verme işleminiz tamamlanmış olacak. Ülkemiz için hayırlı olmasını diler, muhtarlık seçimlerinde desteklerinizi bekliyorum” dedi.

231 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page