top of page

Minibüse taksiye zam yolda!

Zamlar Kaymakamlık onayını bekliyor

Muhtarlara aylık 600 TL

Lüleburgaz Belediye Meclisi’nde toplu taşıma ve taksimetre ücretlerine zam yapıldı. Alınan zam kararı Lüleburgaz Kaymakamlığı’nın onayından sonra yürürlüğe girmesi bekleniyor.  Meclisten geçen toplu taşıma ücretleri zamları haberimizde…


Lüleburgaz Belediyesi’nin mayıs ayı 2’nci olağan toplantısı Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. 

Meclis toplantısı Belediye Başkanı Murat Gerenli, başkanlığında gerçekleşti. 

Toplantıda geçtiğimiz hafta ilgili komisyonlara gönderilen gündem maddeleri meclise sunuldu, komisyonlardan gelen raporlar için oylama yapıldı. 

Mecliste alınan kararlar gereğince toplu taşıma ve taksimetre ücretlerine zam yapıldı.  Alınan zam kararları Lüleburgaz Kaymakamlığı’nın da onayından geçtikten sonra yürürlüğe gireceği aktarıldı.

Meclisten geçen toplu taşıma ücretleri şöyle oldu: nakit binişlerde ilk durak-son durak sivil 23 TL, ilk durak-son durak öğrenci 20 TL. 

Kişiselleştirilmiş Elektronik Kart (Kentkart) ile binişlerde: ilk durak-son durak sivil 20 TL, ilk durak-son durak öğrenci 17 TL. 

Nakit ile birlikte kentkart ödemelerinin 31 Aralık tarihinde son bulacak ve 1 Ocak’tan itibaren toplu taşımada nakit geçmeyecek. 

31 Aralık tarihinden sonra öğrenci sivil ayrımı yapılmaksızın tek kullanımlık bilet ücreti-kredi kartı biniş ücreti-araç içi şoför kartı biniş ücreti 30 TL olması kabul edildi. 

TAKSİMETREYE ZAM GELDİ

Mecliste taksimetre ücretlerine de zam geldi. 

Buna göre taksiler tarafından uygulanacak ücret tarifesi şöyle oldu: açılış ücreti 45 TL, kilometre başı ücret 30 TL, birim mesafe ücreti (TL/100 metre) 3 TL, bekleme zaman ücreti (TL/dakika) 3 TL, en kısa mesafe 100 TL oldu. 

Taksiye binen yolculardan 50 kilograma kadar olan bagajından ayrıca ücret talep edilemeyecek. 

TATİL GÜNLERİNDE ÇALIŞMA RUHSAT HARCI TARİFESİ 

Toplantıda tatil günlerinde çalışma ruhsat harcı tarifesi de belirlendi. 

Buna göre 1-99 metrekare arasındaki işyerleri için 50 TL, 100-199 metrekare arasındaki işyerleri için 100 TL, 200-299 metrekare arasındaki işyerleri için 200 TL, 300-399 metrekare arasındaki işyerleri için 300 TL, 400-499 metrekare arasındaki işyerleri için 400 TL, 500 ve üzeri metrekare işyerleri için 500 TL olması kabul edildi. 

Lüleburgaz Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi 2024-2025 eğitim-öğretim ücreti aylık 6 bin 500 TL olması kabul edildi.

Muhtarların elektrik, kırtasiye, temsil ve temizlik malzeme giderlerinin karşılanması için 2024 yılı bütçesinden aylık 600 TL verilmesi kabul edildi. 

İç Anadolu Belediyeler Birliği’nden gelen birliğe katılma daveti de toplantıda kabul edildi.

Meclisin bir sonraki toplantısı 3 Haziran’da yapılacak.

486 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page