top of page

Milli takım virajında!

Babaeskili masa tenisi sporcusu Zeynep Naz Eker, Milli Takım formasını almak için mücadele edecek.

Babaeskili masa tenisi sporcusu Zeynep Naz Eker, “En iyi 16’lar” müsabakalarında mücadele edip milli forma için savaşacak.

2023-2024 sezonu 2. yarı faaliyet programında yer alan ve Karaman'da 5-7 Ocak 2024 tarihlerinde yapılacak olan "En iyi 16’lar" müsabakalarında Kırklareli’ni temsil edecek genç masa tenisçi çalışmalarını sürdürüyor.

Yıldız Kadınlar da Trakya’dan bu yarışmalara katılan tek sporcu olma özelliğini taşıyan Eker, Türkiye’den seçilen 16 sporcu ile yarışacak.

Eker burada alacağı dereceye göre Yıldız Milli Takımına seçilme şansını da yakalamış olacak.

Lüleburgaz Zirve Spor Kulübü sporcusu olan Zeynep Naz Eker, 6 yıldır masa tenisi sporu ile ilgilenirken, bu güne kadar Kırklareli’nde birçok derece elde etti.

Lüleburgaz Zirve Spor Kulübü Antrenörü Soner Polat, Eker’in başarılı olacağına inandığını belirtirken, “Zeynep Naz yaklaşık 6 yıldır masa tenisi oynuyor ve henüz yıldızlar kategorisinde ilk senesi. Önümüzdeki yıl da yine yıldızlar kategorisinde oynayacak. Sporcumuzun milli takımında kendisine yer bulacağına olan inancımız tamdır. Zeynep Naz, Lüleburgaz Zirve Spor Kulübü sporcusu olarak aynı zamanda Türkiye Masa Tenisi 3. Liginde de ilimizi başarı ile temsil etmeye devam ediyor. Babaeski’de antrenman imkanı ve partner sporcu bulamayan Zeynep Naz ile yıllardır beraber çalışıyoruz ve müsabakalara katılmaya devam ediyoruz.” diye konuştu.

“ARTIK HEDEFE ODAKLANDI”

Zeynep Naz Eker’in gideceği Karaman’da da en iyisini yapacağına olan inancının tam olduğunu aktaran Polat, artık hedefe pür dikkat odaklandığını kaydetti.

Milli takımın başka bir seviye ve tecrübe olduğuna dikkat çeken Polat, şöyle devam etti:

“Kırklareli gençler İl birincisi, Yıldızlar İl ikincisi ve “En İyiler seçme yarışmalarında Türkiye 10.’su olan Zeynep Naz’ın hedefi artık Yıldız Milli Takımı. Bu amaçla yıllardır çalışmalarını aralıksız sürdüren Zeynep Naz artık hedefe odaklandı. İnşallah Karaman’dan Milli Takım’a girmiş olarak dönecektir. Ben antrenörü, kendisi, takım arkadaşları, ailesi ve masa tenisi camiası buna yürekten inanıyoruz. Sporcumuz Kulübümüzün ve Trakya’nın gururu olarak bu yarışmalarda yer alacak ve arkasındaki destekle başarılı da olacaktır. Sporcumuz Zeynep Naz Eker’e Karaman’daki müsabakalarda başarılar diliyorum. Milli forma Zeynep Naz’a çok yakışacak.”

82 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page