top of page

MHP’den Lüleburgaz’a 200 proje!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lüleburgaz Belediyesi Başkan Adayı İbrahim Yılmazer, belediye başkan adaylığı konusunda açıklama yaptı. Yılmazer, göreve gelmesi halinde A’dan Z’ye her alanda tasarladıkları 200 projeyi hayata geçireceklerini belirtti.


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lüleburgaz Belediye Başkan Adayı İbrahim Yılmazer, belediye başkan adaylığı konusunda açıklama yaptı.

Yılmazer, adaylığının geç açıklanmasının avantajlarının daha fazla olduğunu söyledi.

Göreve gelmesi halinde tasarladıkları 200 projeyi hayata geçireceği belirtildi.

“KENDİLERİNİ BİZE GÖRE DİZAYN ETMEK ZORUNDALAR”

Yılmazer; Siyasete güçlü bir aday olarak birden girdim ama ben zaten siyasetle, bürokrasi ile iç içe bir insandım. Sadece bir ayımız kaldı. Türkiye’de biliyorsunuz rahmetli Süleyman Demirel’in dediği gibi 24 saat siyasette çok uzun bir süre. Türkiye şartlarında bu böyle. Biz şimdi kesin adaylığımızı açıkladığımızda seçime sadece bir ay var. Normalde, genelde 2-3 ay kala isimler belli oluyor. Yıpranmış olan diğer partiler ve adaylar kendilerini bize göre dizayn etmek zorundalar. Biz kendimizi daha iyi, hızlı ve odaklanarak açıklayacak fırsat elde etmiş oluyoruz süreç olarak. Halkla daha hızlı kucaklaşacak zaman bırakmış oluyoruz” dedi.

“YENİ BİR İMARLI ŞEHİR OLMAK ZORUNDA”

Yeni ve imarlı bir şehir yaratma projesi olduğunu belirten Yılmazer; “Projelerimiz fazlasıyla çok fakat yine sosyal medya yayınlarımda paylaştığım gibi, bütün projelerimizi insanlar hem bizden duyacaklar hem de detayları da oradan görecekler. Yeni bir imarlı şehir olmak zorunda. Lüleburgaz bir kere şehir olarak da yayılmak zorunda çünkü tek merkezde çok sıkıştı. Yaya trafiği de kötü, araç trafiği de kötü. Yeni yerleri imara açarak güzel bir şehir kurmak zorundasınız zaten. Bunu mecbur yapacağız ve Lüleburgaz’ımızın da, merkezdeki yapıların da yenilenmesi, kentsel dönüşüme girmesi gibi birçok konular var. Bunların zaten yapılması gerekiyor. Lüleburgaz’a giriş ve çıkış güzergahında ciddi bir trafik problemi var. Otopark problemi var. Sorunları herkes bildiği için rahatça söylüyorum, çözümlerini biliyorum. Hayatta başlıca iki seçim vardır: koşulları olduğu gibi kabul etmek, ya da onları değiştirme sorumluluğunu kabul etmek” diye konuştu.

“BENİM TARAFIM SADECE LÜLEBURGAZ’DIR”

Lüleburgaz’ın sorunlarını belirten Yılmazer; “Lüleburgaz’ın en büyük sorunu nedir? diye sorduğumuzda saymakla bitmeyen sorunları olduğunu görüyoruz. Benim siyasi görüşüm: Atatürkçü, milliyetçi, laik ve eşitlikçidir.  Adalet benim için en büyük değerdir. Benim tarafım sadece Lüleburgaz’dır. En büyük sorun sadece trafik değil. En büyük sorunlar uzun zamandan beri çözüm bekleyen çevre yolu, trafik, çöp, su kesintileri, su faturaları, alt yapı, dere ıslah projesi ve barınma. Yani trafik evet bu kolay çözülecek bir şey değil. Çok büyük bir sorun. Bugünden yapıyorum deseniz, çözüm bekleyen çok işimiz var. Bir günde yapılması mümkün olan işleri beş yılda yapamayan idarecilere güven kalır mı? Ya da parasız yapılacak işi dahi paramız yok, Lüleburgaz Belediyesi’nin imkanları sınırlıdır, diyerek ekonomik krize bağlayan ve öteleyen siyasetçilerin sözlerine inanmak mümkün olur mu? Lüleburgaz Belediyesi, sadece yaptıklarından değil, yapmadıklarından da sorumlu olduğu kuralını unutuyor. Kısacası sosyal belediyecilik anlamında birçok şey yapacağız. Yerel seçimlerde parti değil kişi önemli” dedi.

“HİZMET OLARAK ÇOK FARKLI BİR NOKTAYA GİDECEK”

Yılmazer son olarak; “Lüleburgaz benim için çok kıymetli bir şehir. Ben hep söylüyorum, Türk milliyetçisi olduğum gibi, Lüleburgaz milliyetçisi bir insanım gerçekten. Bunu her yerde yıllardır çocukluğumdan beri taşırım gururla. Her çıktığım programda, siyasetten öncesinde de Lüleburgaz’ın yerinin bizim için çok başka olduğunu söylerim. Ben şu an aktif olarak Trakya’nın her şehrinde iş yapıyorum. Lüleburgaz’ın çok başka olduğunu her zaman söylemiştim. Ben Lüleburgaz’ı seviyorum, Bunun oy anlamında da destek anlamında da yanımızda olmaları anlamında da karşılığını karşılıklı vermek zorundayız. Onlar bize destek verdiğinde emin olsunlar ki hizmet olarak çok farklı bir noktaya gidecek ve bu şehirden herkes çok daha adil, çok daha sosyal belediyeciliği yaşayarak faydalanmış olacaklar. Karşılığında da çok daha keyifli yerlere gidebilecek bir sürecin başlangıcı aslında bu. Şehirle bütünleşmek istiyoruz. Bütün Lüleburgaz halkından bize sahip çıkmalarını, destek vermelerini rica ediyoruz” dedi.

Yılmazer’in  A’dan Z’ye 200 projesinin arasına bazı göze çarpıcı başlıklar şöyle oldu; Nikah eğitimi*-evlilik okulu, aşevinde öğrencilere ücretsiz akşam yemeği, büyük-küçük hayvan pazarı, mezbaha, 2 tona kadar ücretsiz su faturası gibi projeleri bulunuyor.

1.310 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page