top of page

Meclis siftah yaptı

Yeni dönemin ilk meclisi!

31 Mart yerel seçimleri sonrasında Lüleburgaz Belediyesi’nin ilk meclis toplantısı yapıldı. Meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Murat Gerenli; “Bu tarihi ve 460 yıldır ayakta kalan binada belediye başkanlarımızın ve atamızın huzurunda, yüzyıllar geçse de Lüleburgaz için güzel şeyler ortaya koyacak kararlar almamızı, Lüleburgaz’ın tarihine geçecek şekilde hizmet etmenizi temenni ediyor ve hepinize şimdiden teşekkür eder ve yürekten kutluyorum” dedi.

31 Mart yerel seçimleri sonrasında Lüleburgaz Belediyesi’nin ilk meclis toplantısı yapıldı.

8 Nisan günü Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi Hamamı Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantı yeniden seçilen Belediye Başkanı Murat Gerenli’nin başkanlığında ve yeni meclis üyelerinin katılımı ile yapıldı.

Açılış ve yoklamanın ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

Yerel seçimlerin Lüleburgaz’a yakışır şekilde yapıldığını belirten Gerenli; “31 Mart 2024 tarihinde Lüleburgaz’ımızda ve ülkemizde mahalli idareler seçimi yapıldı. Ve demokrasi ile hoşgörünün egemen kültürü olduğu Lüleburgaz’a yakışan bir seçim ortamı ve atmosferinde yerel seçimlerimizi tamamladık ve yerel yöneticilerimiz belli oldu. Ben bu süreçte emeği geçen herkese, demokrasimize katkı sunan bütün siyasi partilerimize ve hoşgörü ortamında bu seçimlerin geçmesini sağlayan emniyet güçlerimize bir kez daha yürekten teşekkür ediyorum. Lüleburgaz halkına da tercihlerinden dolayı tekrar teşekkür ediyor ve önümüzde ki 5 yılın Lüleburgaz’ımız için güzel hizmetlere imza atmak için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.Alınan kararların Lüleburgaz için hayırlı olmasını dileyen Gerenli; “150 yıla aşkın bir belediyecilik kültürü olan Lüleburgaz’da, 460 yılı aşkın bir ve sapasağlam duran bir binanın içerisinde hizmet vereceğiz. Duvarlarımızda Lüleburgaz’ın belediye başkanları, ülkemizin kurucusu, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk var. Bu tarihi ve 460 yıldır ayakta kalan binada belediye başkanlarımızın ve atamızın huzurunda, yüzyıllar geçse de Lüleburgaz için güzel şeyler ortaya koyacak kararlar almamızı, Lüleburgaz’ın tarihine geçecek şekilde hizmet etmenizi temenni ediyor ve hepinize şimdiden teşekkür eder ve yürekten kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Toplantı da daha sonra ilgili komisyonlara üye seçimi yapıldı.

Öte yandan 31 Mart tarihinde yapılan seçimlerde toplam 31 meclis üyesinin bulunduğu Lüleburgaz Belediye Meclisi’nde 25 üye CHP’den 6 üye de AK Parti’den belediye meclis üyesi seçilmişti.

31 Mart seçimleri sonrası, Aytül Çiloğlu, Kemal Pektaş, Veli Öner, Derya Aktan, Umut Kurt, Görkem Şişko, Tamer Ermut, Fikri Şentürk, Gönül Çelik, Hamiyet Gülaçar, İsmet Karabayır, Emrah Arslan, Furkan Çolak, Ahmet Eren Gürtekin, Ayça Cebelli, Recep Ay, Atakan Kozar, Halis Kutlu, Metin Özkan, Eylül Çoğu, Başak Özkul, Nilgün Erbaş, İsa Akbıyık, Münevver Bilgen, Ali Deroğlu CHP’den meclise girerken Sedat Demir, Celalettin Türkoğlu, Namigar Esra Akkuş, Cafer Yıldız, Sedat Kum ve Ersan İnan’da AK Parti’den meclise girdi.

446 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page