top of page

Meclis 2024’ü açtı

Lüleburgaz Belediye Meclisi 2024 yılının ve Ocak ayının ilk toplantısını yaptı. Toplantının gündem maddeleri ilgili komisyonlara aktarıldı. Toplantıda öne çıkan konulardan okul öğrenci servis araçları ve personel servis araçları ücret tarifesinin yeniden belirlenmesi talebi görüşülmek üzere oy çokluğu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Lüleburgaz Belediye Meclisi 2024 yılının ve Ocak ayının ilk toplantısını yaptı.

Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantı 3 Ocak günü Belediye Başkanı Murat Gerenli’nin başkanlığında yapıldı.

Açılış ve yoklamanın ardından toplantının gündem maddelerine geçildi.

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Darcan Yılmazoğlu’nun belediye başkan aday adayı olması dolayısıyla 8 Aralık’ta istifası nedeniyle yerine Bayram Gümüştekin katıldı.

Meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Murat Gerenli; “Hepinizin yeni yılını kutluyorum. Yeni yılın ülkemize ve tüm dünyaya sağlık, huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum. Umarım kan dökülmesi biter artık her coğrafyada” dedi.

2023 mali yılı gelir ve giderlerinin denetlenmesi için Denetim Komisyonu’na 5 üye seçildi.

Gizli oylama ile yapılan üye seçiminde mevcut üyeler Ahmet Eren Gürtekin 28 oy, Ayfer Küçükhan 28 oy, Mine Dibek 29 oy, Metin Özkan 27 oy ve Ömer Aydın 24 oy aldı.

Toplantıda meclis tatilinin Ağustos ayı olması da kabul edildi.

Bir diğer maddede belediye başkan yardımcısı ödeneği görüşülmek üzere oy çokluğu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Meclis başkanı ve üyelerine ödenecek olan huzur hakkı ödeneği görüşülmek üzere oy çokluğu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Trafik Komisyonu’na oy çokluğu ile Burak Yalçın seçildi.

Kişiselleştirilmiş Kart (Kent Kart) ücret tarifesinin belirlenmesi, görüşülmek üzere oy çokluğu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün yazısı ile dolu kadro değişikliği konulu yazısı oy çokluğu ile kabul edildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün yazısı aylık maktu fazla çalışma ücreti (zabıta-itfaiye) konulu yazısı oy çokluğu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Başarılı sporcuların ödüllendirilmesi konularının görüşülmesi Plan ve Bütçe Komisyonu ile Sosyal Hizmetler Komisyonu’na ortaklaşa havale edilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Muhtarların elektrik, kırtasiye, temsil ve temizlik malzemesi giderlerinin karşılanması için verilen yazı Komisyon Başkanları’ndan oluşan komisyona ve Plan ve Bütçe Komisyonu’na ortaklaşa havale edildi.

Okul öğrenci servis araçları ve personel servis araçları ücret tarifesinin yeniden belirlenmesi talebi görüşülmek üzere oy çokluğu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Meclisin bir sonraki toplantısı 9 Ocak Salı günü saat 18:00’da Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapılacak.

131 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page